Bezákova kandidatúra je špekulácia, politikom sa nepozdáva

Bezák
Odvolaného arcibiskupa Róberta Bezáka podporujú bilbordy aj v Trnave. Foto: Ilustračné foto SITA/Pavol Machovič

BRATISLAVA 23. októbra (WEBNOVINY) – Kňazi a cirkevní hodnostári podľa hovorcu Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Jozefa Kováčika nemôžu prijímať verejné alebo štátne funkcie.

Ako povedal dnes pre agentúru SITA, ak by sa duchovný rozhodol prijať funkciu v štátnom úrade, bol by suspendovaný z kňazskej služby.

Podľa Kováčika však v prípade možnej prezidentskej kandidatúry odvolaného trnavského arcibiskupa Roberta Bezáka ide len o čisté špekulácie. Viacerí poslanci dnes v parlamente skloňovali meno odvolaného trnavského arcibiskupa Roberta Bezáka.

„V kuloároch padajú mnohé mená. Nepoznám osobné ambície Roberta Bezáka. Viem si predstaviť mnohých skvelých ľudí, ktorí by túto funkciu zvládli,“ povedal poslanec Národnej rady SR Ivan Štefanec (SDKÚ-DS).

Podľa poslanca Igora Matoviča (OĽaNO) Bezák môže byť čestný chlap, ale pripomenul, že keď ho odvolali, jeho najväčší zástancovia boli ateisti a najväčší slovenskí liberáli.

„Keď nastávajú rozpory v cirkvi, práve títo liberáli a ateisti sa snažia podporou ľudí ako Bezák cirkev ešte viac rozoštvávať. Nepripadá mi to ako úprimný návrh. Nemyslím si, že akýkoľvek cirkevný predstaviteľ by mal zastávať štátnickú funkciu,“ povedal Matovič.

Ešte tento rok bol v Paraguaji prezidentom bývalý katolícky biskup Fernando Lugo. Cirkev ho suspendovala po tom, čo porušil zákazy Ríma, kandidoval a vyhral voľby.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan ŠtefanecRóbert Bezák