Bežci na lyžiach Bajčičák s Mlynárom nepostúpili do finále

Martin Bajčičák sa vytrápil v klasike, skejt bol dobrý
Slovenský reprezentant v behu na lyžiach Martin Bajčičák počas skiatlonových pretekov 15 km + 15 km muži na ZOH 2014 v Soči. Rusko, Soči, 9. február 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

ČERVENÁ POĽANA 19. februára (WEBNOVINY) – Bežec na lyžiach Peter Mlynár v stredu absolvoval solídne preteky v tímšprinte s Martinom Bajčičákom na XXII. zimných olympijských hrách v Soči. V stredisku Laura nad Červenou Poľanou držal krok s najlepšími s výnimkou svojho tretieho úseku. Slováci však nepostúpili z druhého semifinále.

Po štarte som prvé dve kolá nemal žiadny problém. Najmä prvé sa mi bežalo vynikajúco, mali sme tam príjemné tempo. Druhé sa mi tiež išlo dobre. Martin však zaostal a chlapcov som musel dobiehať, čo ma stálo dosť síl. V treťom kole bola už strata badateľná, tým pádom som už nemal čo stratiť ani získať. Výsledok nič extra, výkon celkom pekný. Nešli sme zle, ale chlapci vo svete bežia trochu rýchlejšie,“ povedal pre agentúru SITA 25-ročný Peter Mlynár a pokračoval: „Obaja sme dnes previedli svoje maximum a myslím si, že nikto nám nemôže nič vyčítať. Išli sme naplno.

Obrazom: Dvanásty deň na olympiáde v Soči

V Soči sa už súťažná púť Petra Mlynára skončila. Spokojný nie je s individuálnym šprintom voľnou technikou. „Ten mi absolútne nevyšiel. Človek sa na to pripravuje niekoľko rokov a potom príde takýto nelichotivý výsledok. Na pätnástke klasicky som trochu prekvapil. Päťdesiate prvé miesto nie je žiadna sláva, ale štartoval som s číslom 63, ktoré znamená moju pozíciu v dlhodobom hodnotení. Tým pádom tam bol posun a hodnotím to ako optimálny výkon. No a dnes v tímšprinte sa mi šlo vynikajúco, môj výkon nebol zlý. Výsledok však nebol taký, ako by sme si želali,“ priznal zverenec tréner Stanislava Holienčíka.

Viac správ z olympiády si môžete pozrieť

———-> TU

Okrem súťaží a tréningov zatiaľ Peter Mlynár nemôže hovoriť o iných olympijských zážitkoch. „Keď sme mali jeden voľný deň, bol som oproti v dedine. To je asi tak všetko, čo som videl. Ľudia si myslia, že tu máme nejaký výlet alebo čo, no ja by som sem sám od seba na výlet určite nešiel. Možno v iných športoch sa to dá, ale u nás nie. V podstate každý deň máme tréning a po ňom si musíme oddýchnuť, regenerovať a absolvovať všetky tie procesy okolo. Nemali sme priestor na výlety a zážitky. Uvidím, čo ešte prinesú ďalšie tri dni, no aj vtedy budeme trénovať, pretože sezóna pokračuje ďalej. Možno budem na záverečnom ceremoniáli a to je tak všetko,“ dodal pre SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena ProcházkováMartin BajčičákPeter Mlynár