Bežkyňa na lyžiach Steirová je vo forme, uštvala zlodeja

Kristin Störmer Steir
Kristin Störmer Steir Foto: SITA/AP

OSLO 7. februára (WEBNOVINY) – Nórska reprezentantka v behu na lyžiach Kristin Störmer Steirová na odporúčanie lekárov neštartovala na minulotýždňových pretekoch Svetového pohára v ruskom Rybinsku.

Odborníci u nej namerali príliš nízky index telesnej hmotnosti BMI, čo mohlo naznačovať oslabenie imunity organizmu. Jej pondelkový zážitok však výsledky všetkých lekárskych vyšetrení postavil na hlavu.

Tridsaťročná olympijská víťazka z Vancouveru a dvojnásobná majsterka sveta z rokov 2005 a 2011 potvrdila, že napriek oslabenému organizmu je stále vo vynikajúcej kondícii.

V uliciach Osla doslova uštvala zlodeja, ktorý sa vlámal do jej auta. „Vracala som sa z nákupu a zbadala som, že v mojom aute sa prehrabáva neznámy muž. Keď zbadal, že sa blížim k autu, vyskočil z neho a začal utekať. Niekoľko okoloidúcich sa ho snažilo dobehnúť, ale on bol rýchlejší. Na mňa však nestačil. Čoskoro pochopil, že nemá šancu mi uniknúť a tak odhodil všetky ukradnuté predmety, medzi nimi aj pre mňa tak dôležitý mobilný telefón,“ už s úsmevom opisovala celú situáciu športovkyňa.

Kristin Störmer Steirová je nielen vynikajúcou bežkyňou na lyžiach, ale v lete v rámci prípravy sa úspešne venuje atletike. Je napríklad majsterkou Nórska v behu na 5000 m.

O tom, či bude v závere týždňa štartovať na pretekoch SP v Novom Meste na Morave, rozhodnú lekári. Nórske médiá však komentujú jej úspešné naháňanie zlodeja ako dôkaz, že je opäť vo svojej starej fazóne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom