Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: Napofilm.net
7. októbra 2014 SprávySlovensko od WBN/PRSITA Diskusia()

Bezpečnosť a ochranu zdravia deťom vysvetlí animovaný hrdina

BRATISLAVA 7. októbra (WBN/PR) – Učitelia na základných školách si môžu na internete zadarmo stiahnuť materiály, ktoré im uľahčia vysvetliť deťom bezpečnosť a ochranu zdravia. Pomôže im v tom aj animovaná postavička Napo.

Napo pre učiteľov je učebná pomôcka, ktorá je k dispozícii zadarmo pre všetkých učiteľov základných škôl. Využijú ju predovšetkým učitelia predmetov pracovné vyučovanie, technické práce, technika, svet práce, prírodoveda a prírodopis, ako aj v rámci rôznych krúžkov, mimoškolských aktivít a na triednických hodinách. Voľne stiahnuteľné materiály v 28-mich jazykoch vrátane slovenčiny sú určené deťom vo veku 7 až 11 rokov. Zásadami bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci ich prevedie kreslená postavička Napo.

Každá z lekcií zahŕňa materiály pre učiteľov, ktoré ich uvedú do problematiky, ako aj krátke videá. Videoklipy s postavičkou Napo a tvorivé aktivity pomáhajú podať témy zábavnou a informatívnou formou. Interaktívna povaha učebných plánov zabezpečí, že deti udržia svoju pozornosť a zapájajú sa do programu.

Plán lekcií pokrýva témy, na ktoré žiaci základných škôl narazia doma a v škole, vrátane prehľadu bezpečnostných značiek, toho, ako zhodnotiť nebezpečie a čo robiť v rôznych rizikových situáciách.

Za projektom stojí Európska agentúra pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci (EU-OSHA) spolu s Napo Consortiom. Na Slovensku koordinuje projekt Národný inšpektorát práce. Podľa Christy Sedlatschek, riaditeľky EU-OSHA, je „integrácia pracovnej bezpečnosti a ochrany zdravia do vzdelávacieho programu dôležitou súčasťou rozvoja kultúry prevencie, prispieva k zníženiu rizika na pracovisku a všeobecne každodenného života. Ak budeme s deťmi hovoriť o týchto témach už v rannom veku, vytvoria si základy pre bezpečné a zdravé návyky, ktoré im budú pomáhať po celý svoj život.“

Materiály si môžu učitelia zadarmo stiahnuť na internetovej stránke:

http://www.napofilm.net/sk/napo-for-teachers

Odporúčané články

Otázka bezpečnosti spája myšlienkové prúdy v EÚ, SaS považuje boj s terorizmom za veľkú výzvu Na viedenskom letisku zavádzajú skenery tváre, Rakúsko tým posilňuje bezpečnosť

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...