Bianchiho pochovali, prišli sa rozlúčiť aj piloti formuly 1

Bianchi
Rozlúčka so zosnulým pilotom formuly 1 sa konala v Katedrále Sainte-Réparate. Foto: SITA/ AP

NICE 21. júla (WEBNOVINY) – Rodina, priatelia a kolegovia sa v utorok vo francúzskom Nice rozlúčili s pretekárom formuly 1 Julesom Bianchim, ktorý v piatok 17. júla po dlhom boji podľahol zraneniam hlavy z vlaňajšej Veľkej ceny Japonska. V kóme bol deväť mesiacov.

Smútočný obrad sa konal v Katedrále Sainte-Réparate. Zúčastnili sa na ňom aj predstavitelia tímu Manor-Marussia, za ktorý Bianchi jazdil, ďalej prezident Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) Jean Todt a jeho syn Nicolas, ktorý bol Julesovým manažérom. Pilotov zastupovali Romain Grosjean a Felipe Massa.

Bianchi (nar. 3. augusta 1989) utrpel na spomenutom podujatí 5. októbra minulého roka rozsiahle zranenia hlavy, keď vo vysokej rýchlosti a zlých poveternostných podmienkach narazil do kovovej zadnej časti žeriavu, ktorý v tom čase odpratával monopost iného pilota Adriana Sutila.

https://www.youtube.com/watch?v=WefzyfG1ki0

Jules Bianchi absolvoval 34 pretekov F1 v rokoch 2013 a 2014 a pre Manor (vtedajšiu Marussiu) vybojoval 9. miestom na VC Monaka vôbec prvé body v kráľovskej motoristickej triede. Francúz je prvým jazdcom efjednotky, ktorý podľahol následkom havárie v pretekoch od 1. mája 1994, keď sa na VC San Marína pri náraze do múru fatálne zranil trojnásobný brazílsky majster sveta Ayrton Senna.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ayrton SennaFelipe MassaJean TodtJules BianchiRomain Grosjean