BIATLON-SP: Štafetový triumf Nemcov, Slováci na 16. mieste

Biatlon
Foto: Ilustračné foto.SITA/AP

ANTERSELVA 23. januára (WEBNOVINY) – V pretekoch mužských štafiet na 4×7,5 km, ktorými sa v talianskej Anterselve skončilo 6. kolo Svetového pohára v biatlone, triumfovalo nemecké kvarteto Christoph Stephan, Daniel Böhm, Arnd Peiffer, Michael Greis.

Nemci tak po Oberhofe zvíťazili už druhýkrát v rade a sú aj na čele hodnotenia štafiet po troch pretekoch zo štyroch naplánovaných na túto sezónu. O malú senzáciu sa postarali domáci Taliani, ktorí v zostave Christian de Lorenzi, Rene Laurent Vuillermoz, Lukas Hofer a Markus Windisch obsadili druhé miesto. Až na bronzovom stupienku boli favorizovaní Nóri, ktorí nastúpili v najsilnejšej možnej zostave Emil Hegle Svendsen, Ole Einar Björndalen, Alexander Os, Tarjei Bö. Generálka na majstrovstvá sveta v ruskom Chanty-Mansijsku, kde budú 11. marca posledné štafetové preteky sezóny, im teda vôbec nevyšla.

Slováci od začiatku zaostávali. Dušan Šimočko odovzdával na 16. mieste, ale Matej Kazár na druhom úseku ani túto pozíciu neudržal. Po streľbe v ľahu absolvoval trestný okruh a klesol o jednu priečku. Jeho mladší brat Peter, ktorý v Anterselve absolvuje svoju premiéru vo SP, potreboval na oboch streleckých položkách iba po jednom rezervnom náboji, napriek tomu nezabránil ďalšiemu klesnutiu slovenskej štafety o ďalší stupienok. Finišman Pavol Hurajt sa predstavil vo svojom lepšom svetle a najmä vďaka bezchybnej streľbe v ľahu dokončil preteky na 16. mieste. Je to najlepší výsledok slovenskej štafety v aktuálnej sezóne.

Šestnáste miesto je síce naším najlepším výsledkom sezóny, ale ja verím, že na majstrovstvách sveta budeme vyššie. Máme ešte viac ako mesiac na to, aby sa chlapci dali zdravotne aj výkonnostne dokopy. Chýba nám Miro Matiaško, Dušan Otčenáš, po chorobe je ešte mimo Maťo Kazár. Dnes sme mali aj trošku smolu. Dušan Šimočko v závere svojho úseku spadol, Maťo Kazár zakrúžil trestný okruh. Paľo Hurajt zachránil, čo sa dalo, doslova ušiel hrobárovi z lopaty, pretože čelo pretekov ho už dobiehalo o celý okruh a to by znamenalo stiahnutie z trate. Nakoniec sa mu podarilo ešte dvoch súperov zdolať. Som presvedčený, že vo výkonnosti všetkých sú ešte rezervy, ktoré by sme chceli v Chanty-Mansijsku na šampionáte minimalizovať,“ skomentoval výsledok slovenskej štafety ústredný tréner Milan Gašperčík.

Výsledky – štafeta mužov na 4×7,5 km – Anterselva:

1. Nemecko (Christoph Stephan, Daniel Böhm, Arnd Peiffer, Michael Greis) 1:10:17,2 h (0 trestných okruhov + 7 dobíjaní), 2. Taliansko (Christian de Lorenzi, Rene Laurent Vuillermoz, Lukas Hofer, Markus Windisch) +18,6 s (0+9), 3. Nórsko (Emil Hegle Svendsen, Ole Einar Björndalen, Alexander Os, Tarjei Bö) +28,2 (0+8), 4. Rusko +35,1 (0+8), 5. Rakúsko +44,0 (0+8), 6. Švédsko +50,7 (0+13), … 16. Slovensko (Dušan Šimočko, Matej Kazár, Peter Kazár, Pavol Hurajt) +5:37,2 (1+11)

Poradie v hodnotení štafiet po troch pretekoch zo štyroch naplánovaných:

1. Nemecko 163 bodov, 2. Nórsko 156, 3. Rakúsko 122, 4. Francúzsko 122, 5. Taliansko 121, 6. Ukrajina 115, … 19. Slovensko 70

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Arnd PeifferDušan ŠimočkoEmil Hegle SvendsenMatej KazárMilan GašperčíkOle Einar BjörndalenPavol Hurajt