Biatlonisti dosiahli rovnaký čas, preteky mali dvoch víťazov

Lukas Hofer
Lukas Hofer Foto: SITA/AP

ANTERSELVA 17. januára (WEBNOVINY) – Nemec Simon Schempp a Talian Lukas Hofer sa stali víťazmi piatkových rýchlostných pretekov na 10 km v rámci 6. kola Svetového pohára v biatlone v talianskej Anterselve.

Schempp bol neomylný na strelnici a v dramatickom finiši dosiahol navlas rovnaký čas ako Talian Lukas Hofer, ktorý strieľal s jednou chybou. O 4,3 s zaostal na treťom mieste ďalší nemecký reprezentant Arnd Peiffer. Slovákom preteky nevyšli a nevošli sa do bodovanej štyridsiatky.

Najlepší zo slovenskej štvorice Pavol Hurajt skončil na 55. mieste s jedným nepresným pokusom na strelnici. Ďalší traja Slováci mali po štyri chybné výstrely a skončili v záverečnej tretine výsledkovej listiny. Matej Kazár bol 72., Miroslav Matiaško 74. a Martin Otčenáš obsadil 87. miesto spomedzi 100 biatlonistov v cieli.

Svetový pohár v biatlone – Anterselva (Tal.):

Rýchlostné preteky mužov na 10 km: 1. Simon Schempp (Nem.) a Lukas Hofer (Tal.) 24:44,9 min, 3. Arnd Peiffer (Nem.) +4,3 (0), 4. Dominik Landertinger (Rak.) +13,9 (1), 5. Martin Fourcade (Fr.) +25,3 (2), 6. Björn Ferry (Švéd.) +31,1 (1)… 55. Pavol Hurajt +2:05,8 (1), 72. Matej Kazár +2:43,5 (4) , 74. Miroslav Matiaško +2:46,6 (4), 87. Martin Otčenáš (všetci SR) +3:19,3 (4).

Viac k osobe Arnd PeifferBjörn FerryMartin FourcadeMartin OtčenášMatej KazárMiroslav MatiaškoPavol HurajtSimon Schempp