Slovenskí biatlonisti na ME nedokončili miešanú štafetu,zlato získali Nóri

Terézia Poliaková
Slovenská biatlonistka Terézia Poliaková. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský.

Slovenskí reprezentanti vo štvrtkových súťažiach miešaných štafiet na majstrovstvách Európy v biatlone v bieloruskom stredisku Raubiči pri Minsku nepresvedčili. V poludňajšej súťaži dvojíc obsadili Henrieta Horvátková s Matejom Balogom 23. priečku medzi 27 pármi. Až jedenásť z nich vrátane Slovákov neabsolvovalo vytýčenú trať, keďže ich najlepší predstihli o jedno kolo.

Zlato si vybojovali Nóri Karoline Erdalová s Endrem Strömsheimom, striebro získali Nemci a bronz Ukrajinci.

V štafete miešaných štvoríc skončili Slováci na 16. pozícii. Veronika Machyniaková ani Terézia Poliaková síce nestrieľali výrazne horšie v porovnaní s konkurenciou, no bežecky zaostávali. Aj preto Machyniaková (0+2) odovzdávala štafetu na 17. mieste a Poliaková (0+3) na 16. priečke. Tomáš Hasilla na prvej streleckej položke neminul ani raz a dokonca kozmeticky znížil stratu na lídrov, ale na „stojke“ netrafil až štyrikrát, musel absolvovať trestné kolo a z trate ho stiahli, pretože ho najlepší predstihli o kolo. Michal Šima sa tak na trať ani nedostal. Zlato získali Ukrajinci, striebro Rusi a bronz Nóri.

V piatok je v Bielorusku voľný deň, v sobotu sa uskutočnia rýchlostné preteky a v nedeľu stíhacie preteky.

Majstrovstvá Európy v biatlone

• Minsk-Raubiči (Biel.) – štvrtok

Štafeta miešaných dvojíc: 1. Nórsko (Karoline Erdalová, Endre Strömsheim) 47:12,2 (0+12), 2. Nemecko (Stefanie Schererová, Justus Strelow) +11,5 s (0+5), 3. Ukrajina (Anastasija Merkušinová, Ruslan Tkalenko) +11,8 (0+7), … 23. Slovensko (Henrieta Horvátová, Matej Baloga) nedokončili (6+12)

Štafeta miešaných štvoríc: 1. Ukrajina (Vaľ Semerenková, Julia Džimová, Arťom Prima, Dmitro Pidručnij) 1:11:32,1 h (0+9), 2. Rusko (Kristina Rezcovová, Victoria Slivková, Eduard Latypov, Said Karimulla Chalili) +32,2 s (0+9), 3. Nórsko (Aasne Skredová, Ida Lienová, Sivert Guttorn Bakken, Aleksander Fjeld Andersen) +33,7 (0+3), … 16. Slovensko (Veronika Machyniaková, Terézia Poliaková, Tomáš Hasilla, Michal Šima) nedokončili (1+8)

Viac k osobe Henrieta HorvátkováMatej BalogMichal ŠimaTerézia PoliakováTomáš HasillaVeronika Machyniaková