Biatlonistky Kuzminová a Gereková vynechajú šprint SP

Anastasia Kuzminová vybojoval v Nórsku bronz
Slovenská reprezentantka v biatlone Anastasia Kuzminová v stíhacích pretekoch na 10 km v rámci 7. kola Svetového pohára v biatlone v areáli Holmenkollen na predmestí nórskej metropoly Oslo. Foto: SITA/AP

OBERHOF 3. januára (WEBNOVINY) – Bez Anastastie Kuzminovej a Janky Gerekovej sa predstavia slovenské biatlonistky v piatkovom šprinte v rámci podujatia 4. kola Svetového pohára v nemeckom Oberhofe.

Slovensko budú v prvých pretekoch SP v novom roku reprezentovať Terézia Poliaková, Natália Prekopová, Martina Chrapánová a Paulína Fialková.

„Kuzminová v Oberhofe absolvuje iba nedeľňajšie preteky s hromadným štartom. Čo sa týka Gerekovej, tá je na príprave v talianskom Ridnaune, kde zotrvá do 6. januára. Potom opäť nabehne do kolotoča Svetového pohára,“ informoval viceprezident Slovenského zväzu biatlonu Pavel Kobela.

Prednosť má príprava na olympijský vrchol

Mužskú slovenskú štvoricu v Oberhofe tvoria Miroslav Matiaško, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš a Dušan Šimočko. Dvaja najlepší podľa doterajších výsledkov v sezóne Pavol Hurajt a Matej Kazár dali v tomto termíne prednosť príprave na olympijský vrchol v Soči – trénujú v rakúskom Obertiliachu.

Počas najbližšieho predĺženého víkendu sa okrem pretekov SP v Oberhofe koná aj 4. kolo IBU Cupu v talianskom Ridnaune. Tam by sa podľa plánu mali zo Slovákov predstaviť Ivona Fialková, Andrea Hôrčíková, Lucia Šímová, Michal Šíma, Peter Kazár a Ľubomír Lapin.

Pavol Hurajt
Foto: SITA/Dušan Hein

Slovenský biatlon so zaujímavými výsledkami

V prvej časti olympijskej sezóny dosiahol slovenský biatlon niekoľko zaujímavých výsledkov. Anastasia Kuzminová hneď v úvodných vytrvalostných pretekoch Svetového pohára vo švédskom Östersunde skončila druhá a Gereková tam v šprinte pridala deviate miesto.

„Spokojnosť vládne aj so šiestym miestom ženskej štafety z Hochfilzenu, či univerziádnym titulom Natálie Prekopovej vo vytrvalostných pretekoch v Trentine. Potešili nás aj niektoré bodované umiestnenia mužov vo Svetovom pohári a mrzí zasa to, že v mužskej štafete zatiaľ vždy sklamal niektorý z úsekov tak, že sa nedostavil konečný lepší výsledok,“ zosumarizoval plusy a mínusy Pavel Kobela.

Zloženie slovenských výberov na 4. kole Svetového pohára v biatlone v Oberhofe (Nem.):

ŽENY: Terézia Poliaková, Natália Prekopová, Martina Chrapánová a Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová

MUŽI: Miroslav Matiaško, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš a Dušan Šimočko

Súťažný program v Oberhofe:

piatok 3. 1.: rýchlostné preteky mužov na 10 km (15.15), rýchlostné preteky žien na 7,5 km (18.00)

sobota 4. 1.: stíhacie preteky mužov na 12,5 km (12.30), stíhacie preteky žien na 10 km (17.00)

nedeľa 5. 1.: preteky mužov s hromadným štartom na 15 km (12.45), preteky žien s hromadným štartom na 12,5 km (15.45)

Aktuálne poradie vo Svetovom pohári celkovo (veľký glóbus):

ŽENY: 1. Gabriela Soukalová (ČR) 234 bodov, 2. Irina Starychová (Rus.) 225, 3. Selina Gasparinová (Švaj.) 217, 4. Vaľ Semerenková (Ukr.) 208, 5. Oľga Zajcevová (Rus.) 189, 6. Olena Pidgrušná (Ukr.) 175, … 9. Anastasia Kuzminová 162, 27. Jana Gereková (obe SR) 82

MUŽI: 1. Martin Fourcade (Fr.) 306 bodov, 2. Simon Eder (Rak.) 177, 3. Johannes Thingnes Bö (Nór.) 166, 4. Erik Lesser (Nem.) 153, 5. Fredrik Lindström (Švéd.) 151, 6. Anton Šipulin (Rus.) 150, … 52. Matej Kazár 25, 54. Pavol Hurajt (obaja SR) 22

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anastasia KuzminováAnton ŠipulinDušan ŠimočkoGabriela SoukalováIvona FialkováJana GerekováJohannes Thingnes BöMartin FourcadeMartin OtčenášMartina ChrapánováMatej KazárMichal ŠimaMiroslav MatiaškoNatália PrekopováOľga ZajcevováPaulína FialkováPavel KobelaPavol HurajtTerézia PoliakováTomáš Hasilla