Biatlonovú štafetu ovládli Nemky, Slovenky skončili až 19.

Jana Gereková
Jana Gereková počas pretekov v Nórsku Foto: SITA/AP

KONTIOLAHTI 13. marca (WEBNOVINY) – Reprezentantky Nemecka sa stali víťazkami piatkovej súťaže ženských štafiet na 4x 6 km na majstrovstvách sveta v biatlone vo fínskom Kontiolahti.

V zložení Franziska Hildebrandová, Franziska Preussová, Vanessa Hinzová a Laura Dahlmeierová triumfovali s pohodlným náskokom 1:00,3 min pred kvartetom Francúzska. Bronz si vybojovali Talianky s odstupom 1:06,1. Obhajkyne titulu Nórky skončili na piatom mieste za biatlonistkami Ruska.

Slovenky Paulína Fialková, Jana Gereková Terézia Poliaková a Martina Chrapánová obsadili až 19. priečku z 25 štafiet. Po streľbe slovenské reprezentantky dvakrát absolvovali aj trestný okruh a až 16-krát museli použiť dobíjaný náboj. Sklamané sú aj Češky, ktoré v tejto sezóne vyhrali troje z piatich štafetových pretekov vo Svetovom pohári, ale v Kontiolahti ich snaženie stačilo iba na 8. miesto.

Štafety žien na 4x 6 km:

1. Nemecko (Franziska Hildebrandová, Franziska Preussová, Vanessa Hinzová, Laura Dahlmeierová) 1:11:54,6 h (0 trestných okruhov + 6 dobíjaných nábojov), 2. Francúzsko (Anais Bescondová, Enora Latuilliereová, Justine Braisazová, Marie Dorinová Habertová) +1:00,3 min (1+9), 3. Taliansko (Lisa Vittozziová, Karin Oberhoferová, Nicole Gontierová, Dorothea Wiererová) +1:06,1 (0+9), 4. Rusko +1:16,8 (0+7), 5. Nórsko +1:24,6 (0+10), 6. Ukrajina +1:42,5 (1+9),… 19. Slovensko (Paulína Fialková, Jana Gereková Terézia Poliaková, Martina Chrapánová) +5:18,7 (2+16)

Konečné poradie v hodnotení štafiet vo Svetovom pohári (po 6 pretekoch): 1. Česko 316 bodov, 2. Nemecko 302, 3. Francúzsko 266, 4. Bielorusko 262, 5. Taliansko 253, 6. Ukrajina 238,… 14. Slovensko 157.

Viac k osobe Jana GerekováLaura DahlmeierováMartina ChrapánováPaulína FialkováTerézia Poliaková