Bicie Ringa Starra vydražili za viac ako dva milióny dolárov

Bicie Ringa Starra
Bicie, na ktorých hrával Ringo Starr, majú miliónovú hodnotu. Foto: SITA/AP

Beverly Hills 5. decembra (WebNoviny.sk) – Súpravu bicích, ktorú v prvých rokoch existencie britskej rockovej skupiny The Beatles používal Ringo Starr, vydražili v noci nadnes v kalifornskom meste Beverly Hills za 2,2 milióna dolárov.

Majiteľom hudobného nástroja sa stal Jim Irsay, vlastník tímu amerického futbalu Indianapolis Colts, informoval aukčný dom Julien’s Auctions. Na trojdňovej aukcii bolo v ponuke vyše 800 osobných vecí, ktoré používal Starr počas kariéry.

Bicie značky Ludwig z roku 1963 pozostávajúce z troch bubnov a troch činelov použil Starr medzi májom 1963 a februárom 1964 na vyše 200 koncertoch. Nahral na nich aj hity ako Can’t Buy Me Love, She Loves You či All My Loving.

Irsay vlastní i gitary ostatných troch členov skupiny – Paula McCartneyho, ako i zosnulých Georgea Harrisona a Johna Lennona. „Po 45 rokoch sú The Beatles konečne opäť spolu,“ uviedol Irsay, ktorého slová citovala agentúra AP.

Irsay je nadšeným hudobným fanúšikom a zberateľom. V jeho osobnej zbierke možno nájsť i približne 30 významných gitár, na ktoré hrali Bob Dylan, Jerry Garcia, Eric Clapton, Elvis Presley alebo členovia skupiny The Who.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bob DylanElvis PresleyEric ClaptonRingo Starr