Biden chce nomináciu získať vlastnými zásluhami, vo voľbách prezidenta nechce podporu Obamu

Joe Biden
Kandidát na prezidenta USA Joe Biden Foto: SITA/AP

WASHINGTON 25. apríla (WebNoviny.sk) – Bývalý americký viceprezident Joe Biden, ktorý vo štvrtok ohlásil svoju kandidatúru za prezidenta Spojených štátov, sám požiadal exprezidenta Baracka Obamu, aby ho v súboji o demokratickú nomináciu nepodporil.

Vlastné zásluhy

Biden to vo štvrtok povedal novinárovi, ktorý sa zaujímal o to, prečo ho Obama nepodporil napriek tomu, že si ho vybral za viceprezidenta. „Ktokoľvek získa túto nomináciu, mal by ju vyhrať len na základe svojich vlastných zásluh,“ vysvetlil svoj postoj Biden.

Kandidatúru oznámil Biden prostredníctvom videa na Twitteri, v ktorom uviedol, že Spojené štáty sú „v zápase o dušu národa“. „Ak dáme Donaldovi Trumpovi osem rokov v Bielom dome, navždy a zásadne zmení charakter tohto národa – to, kým sme. A ja nemôžem stáť pomimo a prizerať sa tomu,“ povedal.

Legislatívne skúsenosti

Biden, 76-ročný celoživotný politik, sa stal okamžite favoritom demokratov spolu so senátorom za štát Vermont Berniem Sandersom, ktorý vedie mnohé prieskumy a darí sa mu aj v získavaní peňazí na kampaň.

V Demokratickej strane má Biden jedinečné medzinárodné a legislatívne skúsenosti a v Spojených štátoch je jedným z najznámejších politikov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barack ObamaJoe Biden