Bielorusi lákajú na šampionát lacným pivom a lístkami

Slovensko - Bielorusko
Sprava: Strelec gólu Tomáš Kopecký zo Slovenska a brankár Vitali Koval z Bieloruska počas zápasu Slovensko - Bielorusko, H-skupiny majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2012 vo Fínsku a Švédsku. Fínsko, Helsinki, 12. máj 2012. Foto: SITA/Marián Peiger

MINSK 29. mája (WEBNOVINY) – Bieloruskí organizátori hokejových majstrovstiev sveta 2014 pracujú s rozpočtom 12 miliónov eur.

Výdavky smerujú predovšetkým na propagáciu turnaja, ubytovanie a stravovanie účastníkov, platy usporiadateľov a organizátorov či prenájom hál. Ako informuje agentúra BelTa, do rozpočtu nie sú zahrnuté výdavky na rekonštrukciu a vylepšenie hokejových hál, hotelov či infraštruktúry. Šampionát v Minsku sa uskutoční od 9. do 25. mája 2014.

Bielorusi počas šampionátu sľubujú zrušiť vízový režim a divákov chcú prilákať nízkymi cenami vstupeniek.

Chceme, aby boli tribúny plné. Aj preto sme zvolili ceny od 8 do 40 eur. Je to oveľa menej ako na ostatnom šampionáte vo Fínsku a vo Švédsku, ale aj pred rokom na Slovensku, či predtým v Nemecku a vo Švajčiarsku. Pre nás nie sú majstrovstvá sveta komerčným projektom. Berieme ich ako PR, preto sa snažíme ceny lístkov minimalizovať,“ povedal pre BelTa, na ktorú sa odvoláva championat.ru, generálny sekretár Bieloruskej hokejovej federácie Jaroslav Zavgorodnij.

Organizátori už oznámili aj cenu piva, v arénach bude stáť jedno euro. Na nedávnom šampionáte v Helsinkách bolo za 7 až 8 eur. „Verím, že fínski či švédski, ale aj ďalší európski fanúšikovia ocenia tieto ceny,“ povedal Zavgorodnij.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Bieloruská hokejová reprezentácia