Bieloruskí hokejisti piatimi gólmi zničili Dánov

Najkrajšie momenty z piateho dňa MS v hokeji
Bieloruský útočník Andrej Stepanov v súboji s Dánom Andersom Poulsenom počas zápasu B-skupiny na svetovom šampionáte v Česku. Ostrava, 5. máj 2015. Foto: SITA/AP

OSTRAVA 5. mája (WEBNOVINY) – Hokejisti Bieloruska zvíťazili v utorňajšom zápase B-skupiny majstrovstiev sveta v Česku v Ostrave nad Dánmi presvedčivo 5:1, hoci po úvodnej tretine prehrávali.

Súťažte s nami o dres a lístky na zápasy MS:

Obrazom: Najkrajšie momenty z piateho dňa MS v hokeji

Už do polovice duelu však mali náskok 3:1 a v záverečnej časti ešte pridali dva zásahy a na konte majú sedem bodov. Dáni sú s jedným bodom na šiestej pozícii. Práve s týmito dvoma mužstvami si Slováci už poradili, zhodne dvojbodovo: s Dánmi až v samostatných nájazdoch a s Bielorusmi v predĺžení.

Výsledok – B-skupina (Ostrava):
Dánsko – Bielorusko 1:5 (1:0, 0:3, 0:2)

Góly: 14. Jakobsen (Madsen, Hardt) – 21. Gavrus (A. Kosticyn, Kaľužnyj), 28. Kovyršin (Kulakov, Stepanov), 30. Šinkevič (Kaľužnyj, A. Kosticyn), 46. Kovyršin (Kulakov, Šinkevič), 55. Usenko (Kitarov, Demkov)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: M. Lauridsen (Dánsko) 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stricker (Švaj.), Kubuš (SR) – Fluri (Švaj.), Schrader (Nem.)

8. Nórsko 3 0 0 0 3 3:13 0

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.