Bielorusko zablokovalo web nemeckého vysielateľa Deutsche Welle, dôvody nie sú známe

Televízor, televízia
Foto: ilustračné, Thinkstock

Bieloruské úrady v stredu zablokovali prístup na webovú stránku nemeckej verejnoprávnej rozhlasovej a televíznej spoločnosti Deutsche Welle. Informoval o tom portál kp.ru.

Pri pokuse o vstup na webovú stránku Deutsche Welle z územia Bieloruska sa objaví informácia, že prístup k zdroju je obmedzený z dôvodu rozhodnutia ministerstva informácií. Dôvody zablokovania stránky zatiaľ nie sú známe.

Tento krok predstavuje ďalšie zo série opatrení namierených proti nezávislým médiám v tejto postsovietskej krajine po tom, ako ňou týždne po vlaňajších prezidentských voľbách otriasali vlny protivládnych protestov.

Koncom minulého mesiaca bieloruské ministerstvo informácií zablokovalo prístup na portál Komsomoľská pravda, bieloruskej verzie populárneho ruského webu s rovnakým názvom, ktorú denne navštívi približne 20-tisíc používateľov.

V auguste zasa úrady v Bielorusku zablokovali viac ako 50 webov a médií, vrátane Spojenými štátmi americkými podporovanej rozhlasovej stanice Radio Svaboda či poľskej satelitnej televízie Belsat, ktorá mapuje hlavne Bielorusko.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom