Bill Cosby zažaloval sedem žien, ktoré mal sexuálne zneužiť

Cosby
Amerického herca Billa Cosbyho neobvinia v súvislosti s údajným sexuálnym obťažovaním. Foto: SITA/ AP

BRATISLAVA 15. decembra (WebNoviny.sk) – Americký herec Bill Cosby podal v pondelok protižalobu na sedem žien, ktorého ho obvinili zo sexuálneho napadnutia. Sedemdesiatosemročný predstaviteľ Cliffa Huxtabla zo sitkomu Show Billa Cosbyho (1984 – 1992) zažaloval Tamaru Green, Therese Serignese, Lindu Traitz, Louisu Moritz, Barbaru Bowman, Joan Tarshis a Angelu Leslie, ktoré naňho spoločne podali žalobu za urážku na cti, pretože Cosbyho právni zástupcovia verejne označili ich tvrdenia za absurdné a nepravdivé. Cosby ich taktiež zažaloval za urážku na cti. Jeho právnička Monique Pressley uviedla, že tvrdenia menovaných žien poškodili Cosbyho reputáciu a spôsobili mu stres.

Cosby v súčasnosti čelí viac než 50 obvineniam zo sexuálneho zneužitia, pričom niektoré zo žien naňho podali aj žaloby. Ako prvá tak spravila Judy Huth, ktorú vraj herec obťažoval v roku 1974, keď mala 15 rokov. Prokuratúra herca v tomto prípade neobvinila, pretože prípad sa stal príliš dávno, čím prekročil premlčaciu lehotu pre zločin aj priestupok. Huth však aj tak naňho podala žalobu za sexuálne obťažovanie, pričom uviedla, že incident, na ktorý si spomenula pred tromi rokmi, jej spôsobil úzkosť a značné životné problémy. Cosby v tomto prípade svedčil v októbri, pričom sudca by mal do 22. decembra rozhodnúť, ktoré časti výpovede zverejnia. Okrem toho Cosbyho zažalovali aj Janice Dickinson, Chloe Goins, Renita Hill a Kristina Ruehli.

William Henry Cosby Jr. účinkoval okrem sitkomu Show Billa Cosbyho aj v seriáli I Spy (1965 – 1968), v prvých dvoch sezónach projektu The Electric Company (1971 – 1977), v Cosbyho prípadoch (1994 – 1995), sitkome Cosby (1996 – 2000) či v snímke Otec je duch (1990). Venuje sa aj hudbe, na konte má albumy ako napríklad Silver Throat: Bill Cosby Sings (1967), At Last Bill Cosby Really Sings (1974) či Bill Cosby Presents The Cosnarati: State Of Emergency (2009).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bill Cosby