Billy Joel dostal Gershwinovu cenu za populárnu pieseň

Billy Joel
Billy Joel. Foto: SITA/ AP

BRATISLAVA 20. novembra (WEBNOVINY) – Americkému spevákovi a hudobníkovi Billymu Joelovi udelili v stredu vo Washingtone Gershwinovu cenu za populárnu pieseň. Šesťdesiatpäťročný rodák z New Yorku sa stal siedmym laureátom tohto ocenenia, ktoré udeľuje Kongresová knižnica USA osobnostiam hudobného priemyslu za celoživotné dielo. Pred ním ju dostali Paul Simon, Stevie Wonder, Paul McCartney, Burt Bacharach, Hal David a Carole King.

Joel si ocenenie prevzal počas koncertu, ktorý sa konal v DAR Constitution Hall a okrem samotného laureáta na ňom vystúpili napríklad aj Tony Bennett, Boyz II Men, Gavin DeGraw, Josh Groban, Natalie Maines, John Mellencamp či LeAnn Rimes.

Video: Elton John a Billy Joel – Piano Man

Joel zahral skladby ako Movin‘ Out, Miami 2017 (Seen The Lights Go Out On Broadway), You May Be Right alebo Piano Man, pričom počas poslednej menovanej sa k nemu pridali aj iní interpreti a herec Kevin Spacey zahral na harmonike.

Billy Joel

pôsobí na hudobnej scéne od roku 1964 a na konte má dvanásť štúdioviek, pričom tú zatiaľ poslednú River Of Dreams vydal ešte v roku 1993. V roku 2001 uviedol na trh kolekciu klasických kompozícií s názvom Fantasies & Delusions.

Medzi jeho najznámejšie skladby patria piesne ako Piano Man, Just The Way You Are, My Life, It’s Still Rock And Roll To Me, Tell Her About It, Uptown Girl, We Didn’t Start The Fire alebo The River Of Dreams. Joel predal na celom svete viac než 150 miliónov kópií nahrávok a je členom Skladateľskej aj Rock’n’rollovej siene slávy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Elton JohnKevin SpaceyLeAnn RimesPaul McCartneyPaul SimonStevie WonderTony Bennett