Biskup Judák vyzval veriacich, aby prijali kresťanov z Iraku

Na Slovensko priletelo 149 utečencov z Iraku
Na košickom letisku pristálo špeciálne lietadlo, ktorým na Slovensko priletela z Iraku skupina 149 asýrskych kresťanov. Pochádzajú z Asýrie, z oblasti Iraku pri meste Mosul, ktoré obsadil Islamský štát a kresťanov z neho vyhnal. Sprevádza ich kresťanský kňaz Douglas Bazi a na letisku ich čakali predstavitelia slovenskej rímskokatolíckej cirkvi a kňaz Peter Brenkus, ktorý zároveň vedie občianske združenie Pokoj a dobro. Prijatie kresťanských rodín je súčasťou dobrovoľného príspevku Slovenska k riešeniu migračnej krízy. Košice, 10. december 2015. Foto: SITA/Ivan Fleischer

BRATISLAVA 12. decembra (WebNoviny.sk) – Nitriansky biskup Viliam Judák vyzval veriacich vo farnostiach svojej diecézy, aby sa stali hlasom v prospech prenasledovaných irackých kresťanov, ktorí prišli tento týždeň na Slovensko. „Obraciam sa na Vás, drahí veriaci, aby ste v atmosfére zložitých okolností boli hlasom Cirkvi na tých miestach, kde žijete: hlasom v prospech prenasledovaných irackých kresťanov. Prosím Vás: preukážte im svoju láskavosť a prijatie v duchu kresťanskej viery a v duchu odkazu nášho nedávno zosnulého otca kardinála, ktorý bol ikonou prenasledovanej Cirkvi. Prihovárajme sa za nich v modlitbách i v našich rozhovoroch s ľuďmi. Prispejme k atmosfére prijatia a poskytnutia pomoci,“ vyzval biskup Judák veriacich.

Zároveň pripomenul, že počas nedávnej návštevy slovenských biskupov Ad limina apostolorum vo Vatikáne Svätý Otec František pripomenul, že „Cirkev je povolaná hlásať a dosvedčovať vľúdne prijatie migranta v duchu lásky a rešpektovania ľudskej osoby v kontexte nevyhnutného dodržiavania zákonnosti.“ Podľa Judáka v týchto dňoch, na začiatku Roku milosrdenstva, je príležitosť odpovedať konkrétnym spôsobom.

Vo štvrtok 10. decembra na Slovensko prišla skupina irackých kresťanov, ktorí museli utiecť zo svojich domovov pre záchranu života. Na Slovensku im je ochotné poskytnúť pomoc občianske združenie Pokoj a Dobro – v spolupráci s Nitrianskou diecézou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Viliam Judák