Biskupi považujú sprístupnenie bohoslužieb za dobrý krok, podmienkou účasti bude negatívny test na koronavírus

Kostol, omša
Foto: ilustračné, SITA/Ľudovít Vaniher

Slovenskí biskupi vnímajú sprístupnenie verejných bohoslužieb ako dobrý krok, ktorý prichádza po viac ako troch mesiacoch. Konferencia biskupov Slovenska (KBS) o tom informuje na svojej webovej stránke s tým, že podľa COVID automatu budú od pondelka 19. apríla opäť povolené verejné bohoslužby.

Pripomína, že podmienkou účasti na bohoslužbách bude negatívny test, pričom v chráme môže byť jedna osoba na 15 metrov štvorcových.

Viac o téme: Koronavírus

„Prešli sme si ťažkým obdobím, keď veriaci sa nemohli zúčastňovať na svätej omši a stretávať sa s kňazmi. Ďakujeme všetkým za ich zodpovednosť a rešpektovanie opatrení proti šíreniu koronavírusu. Sme radi, že v pondelok sa budeme môcť spolu stretnúť v našich kostoloch pri dodržaní všetkých opatrení,“ povedal predseda KBS Stanislav Zvolenský. Biskupi veriacich povzbudzujú, aby sa po uvoľnení epidemických opatrení primeraným spôsobom začali vracať do kostolov.

Predseda KBS dodal, že veriaci budú naďalej pre limitovanú účasť oslobodení od povinnosti byť prítomní na nedeľných bohoslužbách, ktoré budú až do úplného uvoľnenia opatrení pokračovať aj cez katolícke médiá alebo sociálne siete.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Stanislav Zvolenský
Firmy a inštitúcie Konferencia biskupov Slovenska (KBS)