Bittó Cigániková a Viskupič skritizovali prelomenie veta prezidentky, ktorá veľmi zlý zákon zmenila na znesiteľný

Cigániková, SaS
Členka republikovej rady SaS a predsedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo Jana Bittó-Cigániková (uprostred v popredí). Foto: Archívne, SITA/Branislav Bibel

Poslanci koaličnej strany Sloboda a Solidarita (SAS) Janka Bittó Cigániková a Marián Viskupič kritizujú prelomenie veta prezidentky SR Zuzany Čaputovej k zákonu o financovaní voľného času dieťaťa.

Poslankyňa Bittó Cigániková vidí ako problém hlasovanie koaličných poslancov s pomocou poslancov zo strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko na prelomení veta v Národnej rade SR a porušenie koaličnej zmluvy.

„Nie som prekvapená, očakávala som to. Vnímam to ako veľký problém. Kolegovia kašlú na tú zmluvu pravidelne,“ povedala po hlasovaní Janka Bittó Cigániková.

Prezidentka, ktorá mala pripomienky k častiam zákona účinným až od 1. januára budúceho roka, uviedla, že rešpektuje stredajšie rozhodnutie poslancov, no so žiadosťou o posúdenie ústavnosti legislatívneho procesu prijatého balíčka zákonov sa obráti na Ústavný súd SR.

„Ústavný súd to zrušiť môže a zákon nebude platiť ako celok. Pripomienky (prezidentky Zuzany Čaputovej, pozn. SITA) urobili z podľa nášho názoru veľmi zlého zákona, zákon znesiteľný. Keby sa prijali pripomienky prezidentky bol by to veľmi vylepšený zákon. Minister financií sa rozhodol takto s tým, že Ústavný sud ho môže zrušiť celý,“ povedal Viskupič.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana Bittó CigánikováMarián ViskupičZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie Kotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoSaS Sloboda a SolidaritaÚstavný súd SR