Björk so zahalenou tvárou ďakovala na Pohode v slovenčine

Islandská speváčka Björk na Pohode nesklamala. Foto: SITA/Robert Tappert

TRENČÍN 12. júla (WEBNOVINY) – Sobotňajší program multižánrového festivalu Bažant Pohoda priniesol množstvo skvelých koncertov. Tretí deň trenčianskeho podujatia ponúkol kombináciu slnečného počasia, pokojnej atmosféry, zvládnutej organizácie a pestrej dramaturgie.

V line-upe figurovali mená ako Puding pani Elvisovej, Chiki liki tu-a, Bilderbuch, Acollective, Vlasta Popić, Repetitor, Fat White Family, of Montreal, Turbowolf, Seward, Fufanu, Young Fathers či Cocorosie.

Obrazom: Bažant Pohoda 2015

Björk predviedla so zahalenou tvárou svoje piesne aj v sprievode sláčikov

Jeden z najlepších koncertov predviedla izraelská formácia Lola Marsh, ktorej speváčka Yael Shoshana Cohen venovala jednu pieseň organizátorovi festivalu Michalovi Kaščákovi. Po ich presvedčivom predstavení, ktoré sa publiku zjavne veľmi páčilo, vystúpil Omar Souleyman a o 20:00 aj headlinerka Björk.

Štyridsaťdeväťročná rodáčka z Reykjavíka predviedla so zahalenou tvárou svoje piesne aj v sprievode sláčikov. Niekoľkotisícový dav potešila okrem dokonalého spevu aj po vizuálnej stránke, nezabudla ani na ohňostroje a poďakovanie sa v slovenčine. Šou si prišli pozrieť aj Michal Kaščák či spevák a gitarista kapely Le Payaco Tomáš Sloboda.

Le Payaco pokrstilo album, zaspieval si aj Kaščák

Ten sa so spomínanou skupinou predstavil o 01:00 na Budiš stagei. Formácia odštartovala koncert skladbou Mierna letná citlivosť. Kvarteto, na ktoré čakalo ešte pred začiatkom vystúpenia množstvo nadšencov, tiež pokrstilo aktuálny album Dnes je ten deň. Novinku uviedol do života Kaščák, ktorý vyhlásil Le Payaco za fantastickú kapelu a napokon si s ňou aj zaspieval skladby Sadni si mi na kolená a Pes priateľ môj. Le Payaco boli zároveň posledným interpretom, ktorý vystúpil na tomto pódiu.

Skvelým koncertom prispel v sobotu tiež projekt Korben Dallas Symphony, ktorý predstavil oddanému publiku aj nové skladby. Program na Bažant stagei uzatvorili spolu s roztancovanými fanúšikmi a fanúšičkami Les Ambassadeurs.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal KaščákTomáš Sloboda