Blaha je podľa Nicholsonovej smiešny a konšpiruje, hlasovanie o sudcoch prirovnala k časom Mečiara

Lucia Ďuriš Nicholsonová
Lucia Ďuriš Nicholsonová. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 24. október (WebNoviny.sk) – Poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD) opäť konšpiruje, strápňuje sa a je smiešny, reaguje na jeho tvrdenia podpredsedníčka NR SR za SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová.

„Včera sme boli svedkami parlamentnej frašky v podaní vládnej koalície v spolupráci s časťou opozície. Vo večerných hodinách koaliční poslanci spisovali pozmeňujúci návrh, lámali ústavu cez koleno a situácia pripomínala neslávne známu noc dlhých nožov z Mečiarových čias. Poslanci SaS sa odmietli na tomto divadle podieľať a opustili sálu,“ vyjadrila sa pre agentúru SITA.

Zahatali cestu Ficovi na ústavný súd

„Sme radi, že vďaka nášmu tlaku s podporou časti demokratickej opozície sme zahatali cestu Robertovi Ficovi na Ústavný súd SR,“ dodala.

Predseda parlamentného výboru pre európske záležitosti Blaha sa domnieva, že medzi prezidentom SR Andrejom Kiskom a liberálnou opozíciou a Kotlebovou Ľudovou stranou Naše Slovensko zrejme došlo k nejakej tajnej dohode, po ktorej neprešla zmena voľby ústavných sudcov.

Ako povedal Blaha v stredu pre agentúru SITA, nevie si inak vysvetliť, prečo by kotlebovci zradili svoje presvedčenie, pomohli Kiskovi a navyše popreli svoje predošlé hlasovanie.

Novelu ústavného zákona neschválili

„Musel to byť kšeft. Dokazuje to, že koalícia s ĽS NS nijako nerokuje, zato opozícia zjavne áno. Vytvorila sa čudesná aliancia kaviarenských liberálov a kotlebovcov,“ vyhlásil Blaha s tým, že nepozná v Európe precedens, keď by krajná pravica hlasovala v takejto prelomovej veci s proamerickým prezidentom a neoliberálmi.

„Zdá sa, že ĽS NS ukázala svoju pravú tvár a zradila svojich voličov aj sympatizantov, lebo sa zľakla Ondreja Dostála a Igora Matoviča,“ dodal.

Poslanci Národnej rady SR novelu ústavy neschválili. Spôsob voľby ústavných sudcov zostáva po starom. Za schválenie finálneho znenia zákona hlasovalo iba 55 poslancov z 97 hlasujúcich zákonodarcov. Väčšina opozičných poslancov pred hlasovaním zo sály odišla.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľuboš BlahaLucia Ďuriš Nicholsonová
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a SolidaritaSMER-SD