Blaha odsúdil izraelský „masaker“ Palestínčanov a zdôraznil aj priateľstvo s Ruskou federáciou

Ľuboš Blaha
Poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD). Foto: archívne, SITA/Marek Mrviš.

BRATISLAVA 15. mája (WebNoviny.sk) – Predseda parlamentného výboru pre európske záležitosti Ľuboš Blaha (Smer-SD) v utorok v parlamentnej rozprave odsúdil pondelňajší „masaker“, keď Izrael postrieľal 59 palestínskych demonštrantov.

Blaha zároveň vyzval ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka, aby si predvolal izraelského veľvyslanca. „Nemôžeme tolerovať takéto krviprelievanie,“ vyhlásil Blaha.

Ako uviedol Blaha v rozprave k správam, ktoré predložil poslancom Lajčák, Slovensko ukázalo v kauze špióna Skripaľa, že je čoraz sebavedomejšie a že odmieta protiruské besnenie.

„Sme štátom, ktorý stojí na ochrane medzinárodného práva a ja som rád, že sa hlásime k etike princípov, a teda kritizujeme porušenie medzinárodného práva aj v prípade spojencov, čoho dôkazom boli slová Roberta Fica, ktorý odsúdil útok USA na suverénnu Sýriu,“ upozornil Blaha s tým, že naopak, opozícia podporuje etiku gangu, klanu, kmeňa, ktorú najlepšie vyjadril jeden americký prezident, keď sa o istom krvavom latinskoamerickom diktátorovi vyjadril, že je síce bastard, ale náš bastard.

„Takéto niečo musíme odmietnuť a ja verím, že správy ministra zahraničných vecí dokazujú, že budeme vždy stáť na strane práva a mieru,“ uviedol.

Blaha v rozprave zdôraznil priateľstvo s Ruskou federáciou. Vyzval, aby sme na Slovensku nepodľahli protiruskej hystérii. „Je hanbou, že sa niektoré členské štáty EÚ odhodlali k yvhosteniu ruských diplomatov,“ povedal. Ocenil tiež slovenské aktivity proti migračným kvótam, ale aj zápas za sociálnejšiu Európu. Kritike podrobil podľa neho čoraz agresívnejšiu politiku NATO.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľuboš BlahaMiroslav LajčákSergej Skripaľ
Firmy a inštitúcie SMER-SD