Blaha sa modlí, aby poloblázni v politike nešírili zlobu

Ľuboš Blaha
Poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD). Foto: SITA/Marek Mrviš

BRATISLAVA 1. januára (WebNoviny.sk) – V roku 2017 sa podľa predsedu parlamentného výboru pre európske záležitosti Ľuboša Blahu (Smer-SD) situácia na Slovensku upokojí.

Ako povedal pre agentúru SITA, voľby aj predsedníctvo v EÚ je za nami, opozícia je „absolútne vykastrovaná“, niet inej alternatívy ako pokračovanie sociálnodemokratického programu pre Slovensko. „Budeme sa koncentrovať na sociálne otázky a pomoc pracujúcim ľuďom,“ vyhlásil Blaha.

Vo svete však môže podľa Blahu dôjsť k vážnym otrasom: budú voľby vo Francúzsku, Nemecku, Holandsku a možno aj v Taliansku, a všade má našliapnuté krajná pravica. Upozornil tiež, že konflikty v Sýrii a na Ukrajine pokračujú. „Migračné vlny budú ďalej prichádzať a Európa je stále pod tlakom,“ konštatoval.

V roku 2017 Blaha očakáva, že sa začne veľký pád hegemonického geopolitického postavenia USA pod taktovkou neskúseného Donalda Trumpa a vo svete sa postupne obnoví režim rovnováhy viacerých mocností vrátane Ruska či Číny.

„Úplne sa rozloží neoliberálny model kapitalizmu stojaci na liberalizácii a deregulácii, vrátime sa k hľadaniu sociálnejších alternatív. A budeme sa modliť, aby poloblázni v politike nešírili zlobu, vojny a nenávisť, lebo potom túto generáciu nič nezachráni,“ vyhlásil.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľuboš Blaha
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikySMER-SD