Blanár zmeny nechystá, chce zveľaďovať nemocnice i cesty

Blanár
Juraj Blanár Foto: SITA/Milo Fabian

ŽILINA 10. novembra (WEBNOVINY) – Neoficiálny víťaz regionálnych volieb v Žilinskom samosprávnom kraji Juraj Blanár nechystá žiadne zásadné zmeny, chce pokračovať v čerpaní eurofondov, ozdravovaní nemocníc a zveľaďovaní ciest.

Podľa úspešného kandidáta Smeru-SD, SNS a Strany zelených však bude potrebné urobiť zmeny v zdaňovaní motorových vozidiel či financovaní stredného školstva.

VÝSLEDKY KRAJSKÝCH VOLIEB nájdete v TOMTO ČLÁNKU.

„Myslím si, že týmto výsledkom bolo potvrdené, že všetky tie veci, ktoré boli naštartované, v nich môžeme pokračovať a všetky projekty, ktoré máme pripravené, môžeme ďalej rozvíjať. Ak sme sa dodnes napríklad snažili naše nemocnice dostať do pozitívnych čísiel, budeme v tom pokračovať. Ale samozrejme je pred nami ešte veľa práce, pretože si musíme vyjasniť, aké bude financovanie do budúcnosti, pretože sa musíme veľmi vážne pobaviť o dani z motorových vozidiel, ktorá je dnes diskriminačná, nie je vyvážená, a musíme sa rovnako baviť o zmene financovania v strednom školstve, ktoré takisto dnes nie je úplne v poriadku a je ho potrebné zmeniť. Je tu množstvo výziev, ktoré nás čakajú,“ povedal po zverejnení neoficiálnych výsledkov krajských volieb Juraj Blanár.

Podľa Blanára, ktorý bude pokračovať vo funkcii predsedu Žilinského samosprávneho kraja už tretie volebné obdobie, bola táto predvolebná kampaň neférová.

„Bola veľakrát podpásová, bolo v nej veľa zavádzania, o to viac si cením tento výsledok. Ukázalo sa, že voliči vedia oceniť, že sa v Žilinskom samosprávnom kraji urobilo naozaj dosť veľa. Je potrebné vo veciach ešte pokračovať a myslím si, že tak, ako sme boli úspešní v čerpaní európskych fondov, ktoré nám veľmi významne pomohli zhodnotiť aj majetok kraja, v tom ďalšom programovacom období v tom chceme intenzívne pokračovať, to znamená, aby sme naše budovy či už v sociálnej oblasti, školstve, ale aj naše cesty zveľadili,“ dodal Blanár.

Blanár
Foto: SITA/Milo Fabian

Podľa neoficiálnych výsledkov Štatistického úradu SR získal kandidát Smeru-SD, SNS a Strany zelených Juraj Blanár 54,01 percenta voličských hlasov. Blanár tak povedie žilinskú samosprávu v treťom funkčnom období po sebe. Poslanca parlamentu za Smer-SD podporilo 63 165 voličov.

Druhý v poradí skončil kandidát KDH, SDKÚ-DS, Mosta-Híd a SaS Miroslav Mikolášik, za ktorého hlasovalo 28,35 percenta voličov a získal 33 156 hlasov. Nezávislý Igor Ryban dostal 15 710 hlasov (13,43 percenta), Ivan Pavlisko (Ľudová strana Naše Slovensko) 2 471 hlasov (2,11 percenta) a Juraj Pavlovič (KSS) 2 430 hlasov (2,07). Volebná účasť dosiahla 21,57 percenta.

Kandidát
Počet hlasov
Podiel hlasov v %
Juraj Blanár (Smer-SD)
63 165
54.01
Miroslav Mikolášik (KDH – SDKÚ-DS – SaS – Most-Híd)
33 156
28.35
Igor Ryban (nezávislý)
15 710
13.43
Ivan Pavlisko (Ľudová strana Naše Slovensko)
2471
2.11
Juraj Pavlovič (KSS)
2430
2.07

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj BlanárMiroslav Mikolášik