Blíži sa šiesty ročník Vianočného bazáru chalaňov

Juraj Kemka a Lukáš Latinák
Sprava: Herci Juraj Kemka a Lukáš Latinák pred minuloročným Vianočným bazárom chalaňov. Foto: archívne, SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 5. decembra (WebNoviny.sk) – Štyria slovenskí herci Lukáš Latinák, Marián Miezga, Juraj Kemka a Róbert Jakab uvedú druhý decembrový víkend 12.-13. decembra na prízemí Národného osvetového centra a v priestoroch bratislavského V-klubu šiesty ročník charitatívnej akcie Vianočný bazár chalaňov. Akcia sa uskutoční každý deň v čase medzi 10.00 až 21.00.

Ústrednou myšlienkou projektu je i tentoraz spojenie príjemnej predvianočnej atmosféry a pomoci iným. „Návštevníci bazáru si budú môcť vybrať z množstva pekných vecí či dať si pohárik s priateľmi a navyše sa osobne stretnú so známymi hercami, ktorí sú zárukou, že vyzbierané peniaze pôjdu skutočne do rúk tým, ktorým majú,“ povedal Dušan Lančarič z organizačného tímu projektu.

Finančný výťažok z bazáru poputuje aj tento rok na realizáciu niekoľkých zaujímavých projektov. Chalani získanými prostriedkami tentoraz podporia projekt OZ Šanca pre nechcených „Usmej sa mama“, detský tábor Black&White – žime spolu! združenia Equity o.z., kampaň Belasý motýľ Organizácie muskulárnych dystrofikov v SR, ktorá pomáha ľuďom so svalovou dystrofiou a OZ Resoty integrujúce ľudí s ťažkým osudom a minulosťou naspäť do spoločnosti.

Ľudia, ktorí by chceli do bazáru darovať veci na neskoršiu kúpu, tak môžu urobiť v piatok 11. decembra od 10.00 do 21.00 v sále V-klubu a vestibule Národného osvetového centra a Kunsthalle. „Vítané sú originálne aj bežné veci od domácich potrieb, bytových doplnkov, riadu, domácich spotrebičov cez športové potreby, šperky a bižutériu, hračky a zachovalé oblečenie až po hudobné nástroje, knihy a CD-čká a v neposlednom rade potešia aj poukazy či nehmotné zážitkové dary – jedným slovom všetko, čo by sa mohlo druhým páčiť,“ uviedol Lančarič.

Marián Miezga a Róbert Jakab
Foto: archívne, SITA/Ján Slovák

Súčasťou bazáru bude tiež sekcia pod názvom Tuzex, kde návštevníci nájdu iba špeciálne vychytávky. Tento rok tam bude napríklad obraz umeleckého maliara Mareka Ormandíka, dary od Petra Sagana, poukaz na 365 plechoviek piva Pilsner Urquell, špeciálna edícia kávy Barzzus s fotkami chalaňov, retro bicykel Eska, balíček od skupiny Fragile a mnoho ďalších originálnych vecí, predmetov a poukazov.

V Tuzexe budú umiestnené tiež dva exkluzívne dary – umelecký sklenený pohár českého výtvarníka, dizajnéra a architekta Bořka Šípka spolu s päťlitrovým súdkom piva Pilsner Urquell a Sun Sensor prvého slovenského satelitu skCUBE, ktorý NASA v roku 2016 vyvezie do vesmíru. Spomínané predmety môžu záujemcovia získať prostredníctvom dražby na internetovej stránke aukcie.sk, ktorá bola oficiálne spustená už v piatok večer.

Vianočný bazár spestria tiež rôzne sprievodné akcie a chalaňi sa okrem zábavy postarajú aj o chuťové poháriky návštevníkov – nebudú totiž chýbať povestné palacinky Mariána Miezgu či nakladané syry z dielne Roba Jakaba. Okrem toho sa príchodiaci môžu tešiť i na kvalitnú kávu, drinky a varené víno.

Vianočný bazár chalaňov vyvrcholí veľkým Vianočným žúrom chalaňov v pondelok 14. decembra o 18.30 v bratislavskej Starej tržnici, kde bez nároku na honorár tentoraz vystúpia Le Payaco, Para, Hex, Orchester Tona Popoviča, Vec, Martin Valihora, Marián Čekovský a talentovaní detskí muzikanti, Kamil Mikulčík, Vladislav Šarišský, Vilo Csontos, Andrea Zimányová, Peter Lipa, Marián Labuda ml., Jana Andevská, Milan Ondrík, Petra Polnišová, Ady Hajdu, Davová psychóza, Bijouterier a Kuko z Horkýže Slíže, Brajgel, Barbora Švidraňová, Fujaristi a Dj Carlo a saxofonista Grňa.

Súčasťou koncertu bude aj tombola so skvelými cenami zo spomínaného Tuzexu a na záver podujatia sa slávnostne odprezentuje suma vyzbieraná za celé štyri dni trvania Vianočného bazáru. Vstupenka na Vianočný žúr chalaňov umožní zároveň návštevníkom zúčastniť sa po 23.00 špeciálnej afterparty v Nu Spirit Clube.

Bližšie informácie o blížiacom sa projekte záujemcovia nájdu na internetovej stránke www.vianocnybazarchalanov.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barbora ŠvidraňováLukáš LatinákMarián ČekovskýMarián LabudaMarián MiezgaMartin ValihoraPeter LipaPetra Polnišová