Blížia sa prázdniny, niektorých rodičov vysvedčenie prekvapí

vysvedčenie
Foto: ilustračné, SITA/Peter Hudec.

BRATISLAVA 29. júna (WEBNOVINY) – Väčšinu slovenských školákov čaká za dobré vysvedčenie odmena. Až 78 percent rodičov je pripravených svoje deti odmeniť a robia to každý rok, napriek tomu, že viac než polovica dnešných rodičov za koncoročné známky počas detstva nedostala vôbec nič.

Vyplýva to z výsledkov prieskumu, ktorý uskutočnila na vzorke tisíc respondentov spoločnosť Profi Credit Slovakia. Informoval o tom marketingový riaditeľ Profi Credit Slovakia Richard Lörincz.

Ako ďalej vyplynulo z prieskumu, 83 percent rodičov vie, aké známky na vysvedčení ich deti prinesú domov. Len šesť percent rodičov tvrdí, že je to plne v kompetencii ich detí a o výsledky na vysvedčení sa vopred nezaujímajú a sedem percent pripúšťa, že občas ich vysvedčenie poriadne prekvapí. Odmenu za známky si necháva na koniec roka 45 percent rodičov, 33 percent považuje za samozrejmosť motivovať deti odmenami priebežne počas celého školského roka.

Žiaci budú dostávať koncoročné vysvedčenie v utorok 30. júna. Následne im od stredy 1. júla začínajú letné prázdniny a potrvajú až do 31. augusta. Vyučovanie v školskom roku 2015/2016 sa začne 2. septembra.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom