Blokovaná tripartita vyústila do rokovaní zamestnávateľov a vlády, no bez odborárov

Milan Krajniak
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Blokovanie rokovaní tripartity zo strany Konfederácie odborových zväzov (KOZ) SR vyústilo do spoločného stretnutia zástupcov zamestnávateľov, samosprávy a vlády bez zástupcov odborov. Uskutočnilo sa koncom minulého týždňa.

Ako informuje Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR, minister Milan Krajniak tak vyšiel v ústrety iniciatíve zamestnávateľov. Ďalšie stretnutie je naplánované v rámci Ekonomického krízového štábu 29. januára.

Na rokovaní prediskutovali plán obnovy a odolnosti, novelu zákona o verejnom obstarávaní, prijímanie epidemiologických opatrení a ich vplyv na podnikateľské prostredie, ako aj pomoc štátu pre podnikateľov počas krízy.

Zástupcovia zamestnávateľov a vlády si zároveň dohodli pravidlá komunikácie a pripomienkovania vládnych materiálov a dohodli sa na konzultáciách k návrhom zákonov, predovšetkým zákona o verejnom obstarávaní, zákona o územnom plánovaní, zákona o výstavbe a zákona o podpore v čase skrátenej práce.

„Všetci prítomní sa dohodli, že výzvu zamestnávateľov na zabezpečenie prioritného očkovania vybraných profesií v rámci zabezpečenia chodu nepretržitých prevádzok, ktoré nie je možné odstaviť bez ohrozenia bezpečnosti verejnosti, členovia vlády navrhnú prerokovať na najbližšom zasadnutí vlády,“ informuje ďalej ministerstvo práce.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan Krajniak
Firmy a inštitúcie Konfederácia odborových zväzov SR (KOZ)MPSVR Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SR