Ivona Fialková
Slovenská biatlonistka Ivona Fialková. Foto: archívne, SITA/AP.

Bö a Brorssonová sa stali majstrami Európy v šprinte, Ivona Fialková skončila v prvej tridsiatke

MINSK 23. februára (WebNoviny.sk) – Nór Tarjei Bö sa stal víťazom rýchlostných pretekov mužov na otvorených biatlonových majstrovstvách Európy v bieloruskom Minsku (20. – 24. februára).

Striebro získal Švéd Jesper Nelin a bronz Rus Dmitrij Malyško. Slovenský reprezentant Michal Šíma s jednou chybou na strelnici obsadil 40. miesto, Šimon Bartko nesklopil až štyri terče a klasifikovali ho na 86. priečke. Šíma sa kvalifikoval do nedeľňajších stíhacích pretekov, pre Bartka sa ME už skončili.

Ženskú stíhačku ovládla Švédka Mona Brorssonová, striebro získala Ruska Jekaterina Jurlovová-Perchtová a bronz ďalšia švédska reprezentantka Hanna Öbergová. Slovenka Ivona Fialková na prvej streľbe minula raz, na druhej dvakrát a s odstupom 1:57,5 min na víťazku obsadila 29. pozíciu. I. Fialková sa v nedeľu predstaví v stíhacích pretekoch.

Program ME uzavrú v nedeľu 24. februára stíhacími pretekmi mužov i žien.

Otvorené majstrovstvá Európy v biatlone

• Minsk (Biel.)

Muži – rýchlostné preteky na 10 km:

1. Tarjei Bö (Nór.) 21:40,1 min (1), 2. Jesper Nelin (Švéd.) +10,6 s (0), 3. Dmitrij Malyško (Rus.) +35,2 (0), … 40. Michal Šíma +1:36,6 min (1), 86. Šimon Bartko (obaja SR) +3:15,1 (4)

Ženy – rýchlostné preteky na 7,5 km:

1. Mona Brorssonová (Švéd.) 19:37,4 min (0), 2. Jekaterina Jurlovová-Perchtová (Rus.) +37,5 s (1), 3. Hanna Öbergová (Švéd.) +45,6 (2), … 29. Ivona Fialková (SR) +1:57,5 min (3)

Kuzminová zaváhala pri streľbe v Salt Lake City, víťazkou stíhacích pretekov sa stala Herrmanová Kuzminová a Fialková sa na štart nepostavia, šprint v Canmore zrušili nízke teploty

Čo sa v Smere deje, bože môj… (komentár) Kočnerovou Threemou sa zaoberá aj inšpekcia, vyšetruje možné vynášanie informácií policajtmi Prepustení baníci by mohli dostať aj ďalšie odškodnenie, ale návrh Smeru má viacero nedostatkov ŠK Slovan si musí podľa hrdinu Abenu v odvete veriť, tréner Kozák túži po solúnskej rozprávke Saková nepodporila zvyšovanie platov vojakov, žiada rovnaké podmienky pre políciu aj hasičov