Bob Dylan zverejnil video k Just Like Tom Thumb's Blues

Bob Dylan
Bob Dylan vystúpi 27. júna v Košiciach Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 6. decembra (WebNoviny.sk) – Americký hudobník Bob Dylan zverejnil video k piesni Just Like Tom Thumb’s Blues. V novinke použili raritné zábery zo spevákovho európskeho turné z roku 1965, ktoré zachytil v dokumente Dont Look Back (1967) režisér D. A. Pennebaker. Niektoré zábery pochádzajú aj z turné z roku 1966. O produkciu videoklipu, v ktorom je možné vidieť aj Johna Lennona z legendárnych The Beatles, sa postaral Damian Rodriguez.

Skladba Just Like Tom Thumb’s Blues pôvodne vyšla na Dylanovom albume Highway 61 Revisited (1965). Verzia, ktorú je možné počuť v novom videu, sa nachádza na nahrávke The Bootleg Series Vol. 12: The Cutting Edge 1965 – 1966 (2015).

Bob Dylan, vlastným menom Robert Allen Zimmerman, založil prvú kapelu už na strednej škole. V roku 1962 vydal debutový, eponymný album, pričom v súčasnosti má na konte 36 štúdiových nahrávok. Medzi Dylanove najznámejšie piesne patria napríklad Blowin‘ In The Wind, The Times They Are A-Changin’, Subterranean Homesick Blues, Tangled Up In Blue, Knockin‘ On Heaven’s Door či Just Like A Woman. V roku 1988 ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy, o tri roky neskôr si prevzal Grammy za celoživotný prínos. V roku 2008 dostal Pulitzerovu cenu. Svojho jediného Oscara a jediný Zlatý glóbus dostal za pieseň Things Have Changed z filmu Skvelí chlapci (2000). Americký magazín Rolling Stone zaradil jeho hit Like A Rolling Stone na prvé miesto rebríčka 500 najlepších skladieb všetkých čias.

Informácie pochádzajú z webstránky www.rollingstone.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bob Dylan