Boba Dylana prekvapia v Košiciach, pripravili mu biliard

Dylan
Americký hudobník Bob Dylan. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 18. júna (WEBNOVINY) – Pre amerického hudobníka Boba Dylana, ktorý 27. júna vystúpi v košickej Steel aréne, pripravili organizátori podujatia prekvapenie. Legendárny 72-ročný pesničkár a jeho 30-členný tím bude mať počas svojho pobytu na Slovensku k dispozícii biliardovú miestnosť. Tú organizátori pripravia priamo v koncertnej hale.

Ako uviedli usporiadatelia koncertu, týmto gestom chcú zabezpečiť, aby si hudobník mohol aktívne oddýchnuť medzi zvukovou skúškou a vystúpením. Dylan, ktorý si stráži súkromie, je podľa nich veľkým fanúšikom tejto hry.

Okrem toho organizátori zabezpečujú požiadavky hudobníka a jeho sprievodu, ktoré podľa nich nie sú špeciálne. Dylan požaduje vlastného ladiča piana, fľašu kvalitného bieleho vína z Francúzska alebo Talianska, šesť fliaš talianskej perlivej minerálnej vody a ďalšie fľaše francúzskej minerálnej vody.

„Dylanov tím vrátane samotného pesničkára bude mať na výber z rôznych druhov jedál, či už mäsitých alebo cestovín, šalátov. Požadujú veľa ovocia ako jablká, hrušky, slivky, maliny, černice, jahody a čučoriedky,“ uviedol Michal Očovan z agentúry Vagaboond. Na pitie kapela požiadala o dve fľaše kvalitného červeného vína, jednu fľašu bieleho vína a šesť fliaš holandského, belgického alebo mexického piva. Zaujímavosťou je, že všetky horúce nápoje musia hudobníkom podávať v papierových pohároch.

Video: Bob Dylan – Duquesne Whistle

Bob Dylan, vlastným menom Robert Allen Zimmerman, sa narodil 24. mája 1941 v meste Duluth v štáte Minnesota. Prvú kapelu založil už na strednej škole. V roku 1962 vydal debutový eponymný album, pričom v súčasnosti má na konte 35 radových štúdiových nahrávok. Zatiaľ posledná s názvom Tempest vyšla predvlani v septembri.

Medzi Dylanove najznámejšie piesne patria napríklad Blowin‘ in the Wind, The Times They Are a-Changin’, Subterranean Homesick Blues, Tangled Up in Blue, Knockin‘ on Heaven’s Door či Just Like a Woman. V roku 1988 ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy, o tri roky neskôr si prevzal Grammy za celoživotný prínos.

V roku 2008 dostal Pulitzerovu cenu. Svojho jediného Oscara a jediný Zlatý glóbus dostal za pieseň Things Have Changed z filmu Skvelí chlapci (2000). Magazín Rolling Stone zaradil jeho hit Like A Rolling Stone na prvé miesto rebríčka 500 najlepších skladieb všetkých čias.

Informácie agentúre SITA za organizátorov poskytol Edo Kopček.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bob Dylan