Bobby McFerrin a hostia budú koncertovať v Bratislave

Bobby McFerrin
Americký vokalista Bobby McFerrin. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 10. februára (WBN/PR) – Fenomenálny americký spevák, osobnosť svetového mena Bobby McFerrin, ktorý je jedným z najpozoruhodnejších prírodných úkazov hudobného sveta vystúpi na open-air koncerte v Bratislave – Aegon Aréne NTC 12.júla 2012 so svojimi hosťami. Exkluzívnym hosťom jedinečného hudobného zážitku bude najvýraznejší spevácky talent desaťročia Dan Bárta. Špeciálnym hosťom budú americkí majstri vokálovej improvizácie – Webe3. Vstupenky na koncert sú v predaji už od 6. februára 2012 v sieti Ticketportál. Podujatie má aj charitatívny rozmer – časť z výťažku z predaja vstupeniek bude venovaný na skvalitenenie života ľudí s autizmom v spolupráci s Nadáciou LINAJE.

Bobby McFerrin je americký jazzový a „a capella“ spevák, skladateľ a dirigent. Je držiteľom mnohých ocenení, ale do povedomia širokej verejnosti sa najviac zapísal skladbou „ Don´t worry, be happy“. Bobby McFerrin sa preslávil vďaka svojmu originálnemu štýlu a unikátnej technike spevu. Bobby dobre využíva svoj hlasový rozsah štyroch oktáv a dokáže vytvoriť ilúziu dvojhlasného aj viachlasového spevu. Jeho koncerty sú založené na improvizácií a interakcii s publikom . Predal viac ako 20 miliónov nahrávok a jeho spolupráca s Yo-Yo Ma, Chick Coreom, Viedenskou filharmóniou a Herbie Hancockom z neho vytvorila osobnosť, ktorá je považovaná za veľvyslanca nielen jazzu, klasiky alebo popu, ale celej hudobnej myšlienky, či tvorby . Spolupracoval s hercami Jackom Nicholsonom, Robinom Williamsom či Billy Crystalom a inými ikonami showbiznisu. Ako prvý spevák vyšiel v roku 1983 na turné bez akéhokoľvek sprievodu a bez vopred pripraveného programu, v Európe zožal obrovský úspech a ešte niekoľkokrát sa do Európy vrátil. Do Bratislavy sa vracia už po tretíkrát, stále do posledného miesta vypredané hľadiská.

Bobby McFerrin
Foto: SITA/AP

Pre „fajnšmejkrov“ kvalitného hudobného zážitku vystúpi tentokrát so svojimi hosťami: Dan Bárta – český spevák , skladateľ, textár , muzikálový spevák, vášnivý fotograf a ochranca prírody. Najvýraznejší spevácky talent posledného desaťročia. Držiteľ Ceny Akadémie populárnej hudby Report Music Awards. Dan Barta získal dvanásťkrát titul „Najlepší spevák roka“. Jeho ďalším hosťom je formácia Webe3, svetové americké hudobné trio „a capella“ v zložení mnohožánrových a všestranných spevákov, beatboxerov a improvizátorov v zložení: Rhiannon, David Worm , Joey Blake.

Diváci sa môžu tešiť na spoločnú improvizovanú jam-session so svetovou hviezdou večera Bobby McFerrinom a jeho hosťami v luxusnom prostredí. Ich spoločné vystúpenie podčiarkne neopakovateľnú a fantastickú atmosféru tohto jedinečného a exkluzívneho koncertu iba v Bratislave. Bobbyho sólo spev umocňuje aj interaktívny a humorný kontakt s publikom s prekvapujúcou samozrejmosťou a „ obrovskou energiou „ rozospieva tisícky divákov. Bratislavský koncert tentokrát bude mať niekoľko výnimočných čŕt, ako sú exkluzívne vstupenky na sedenie priamo na javisku v blízkosti Bobby McFerrina, či neobvyklé mólo ako stage, ktorý divákom umožní blízky kontakt s interpretmi večera.

Hudobný zážitok Bobbyho McFerrina prináša umelecká agentúra Mystik.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bobby McFerrinDan Bárta