Bödör je politickým väzňom a Najvyšší súd najčastejším porušovateľom ľudských práv vo väzbe, hlása Fico

Fico, Bodor
Predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico a obvinený podnikateľ Norbert Bödör. Foto: Koláž WBN, SITA
  • aktualizované 19. januára 12:25

Najvyšší súd SR (NS SR) sa stal najčastejším porušovateľom základných ľudských práv osôb, ktoré sa nachádzajú vo výkone väzby. Predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico to povedal v stredu na tlačovej konferencii.

„Hovorím o roku 2021 a 2020, keď dohromady máme už 15 rozhodnutí Ústavného súdu SR, že práva väznených osôb boli porušené tým, že ich práva porušil práve NS SR,“ povedal Fico.

Norberta Bödöra pritom označil za politického väzňa, pretože je spájaný so stranou Smer-SD. Fico podľa vlastných slov toľko „neprávostí a nezákonnosti a porušovania ľudských práv“ ako v prípade Norberta Bödöra doteraz nevidel.

„Ústavný súd SR rozhodol, že základné práva Norberta Bödöra boli porušené. Hneď sa objavili pokusy dezinterpretovať toto rozhodnutie spôsobom, že šlo o malé procesné porušenie,“ povedal Fico s tým, že hrubé porušenie práv Norberta Bödöra nechcel nikto priznať. Ústavný súd podľa Fica konštatuje len veľké porušenia a porušenia základných ľudských práv, čo sa malo stať aj v prípade Norberta Bödöra.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (nom. SaS) nepovažuje dnešnú tlačovú besedu Fica pred NS SR za dobrý nápad. „Je to záujem politikov ovplyvňovať konanie, čo je nešťastné,“ skonštatovala.

Kauza Dobytkár a Očistec

Norbert Bödör čelí obžalobe v kauze Dobytkár spojenej s korupciou v Pôdohospodárskej platobnej agentúre a stíhaný je aj v kauze Očistec, ktorá sa týka údajnej zločineckej skupiny vo vedení Policajného zboru.

Obvinený Norbert Bödör nemá podľa slov jeho advokáta Pavla Gašpara dôvod vyhýbať sa súdu, pričom obvinenia voči nemu považuje za účelové a vykonštruované. Podľa Gašpara sa Norbert Bödör bude brániť všetkými možnými legálnymi prostriedkami.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mária KolíkováNorbert BödörRobert Fico
Firmy a inštitúcie NS Najvyšší súd SRPPA Pôdohospodárska platobná agentúraSMER-SDÚstavný súd SR