Bödör sa snažil získať videonahrávku, ktorá mohla diskreditovať expremiéra Fica

Robert Fico
Predseda strany SMER-SD Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Obvinený podnikateľ Norbert Bödor sa snažil chrániť predsedu strany Smer- sociálna demokracia Roberta Fica až tak, že sa snažil získať videonahrávku, o ktorej sa pred voľbami v roku 2016 hovorilo, že by mohla vtedajšieho premiéra kompromitovať.

Podľa Denníka N to vyplýva z výpovede bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta M. Na inkriminovanej nahrávke sa podľa jeho výpovede mal expremiér „venovať nejakým sexuálnym praktikám s nejakými dievčatami”.

Sexuálne praktiky s dievčatami

Disponovať ňou mal Ivan Katrinec, ktorý sa podľa denníka prezentuje ako osoba, ktorá má prístup k citlivým informáciám.

„V roku 2015, niekedy koncom jari – začiatkom leta, som bol Norom oslovený vo vzťahu k osobe Ivan Katrinec. Táto osoba mala mať videonahrávku z hotela Zlatý kľúčik, kde sa mal Robert Fico venovať nejakým sexuálnym praktikám s nejakými dievčatami,” cituje spomínaný denník Ľudovíta Makóa.

Katrinec vraj žiadnu nahrávku nemal

Katrinec sa podľa Makóa údajne vyhrážal, že nahrávky zverejní, preto rozhodli o jeho sledovaní. Bödor sa s ním následne aj stretol.

Podľa Maká zo sledovania a stretnutí nakoniec vyplynulo, že Katrinec žiadnu nahrávku s Ficom nemá. „Na základe tohto sa vlastne upustilo od ďalších krokov proti Katrincovi,” citoval ho denník

Samotný Katrinec podľa denníka to, či nejakú nahrávku s Robertom Ficom skutočne mal a či sa stretnutia a sledovanie komandom Bödora diali, nechcel komentovať. „Keďže som stále účelovo trestne stíhaný, nebudem sa k veci vyjadrovať,” povedal.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľudovít MakóNorbert BödörRobert Fico
Firmy a inštitúcie SMER-SD