Boj proti korupcii dostal riadny kopanec, tvrdí Rajtár po prepustení Mariána K. a Pavla R. na slobodu

Pavol Rusko, Marián Kočner
Zľava: exriaditeľ televízie Markíza Pavol Rusko a podnikateľ Marián Kočner. Foto: SITA, koláž WBN

BRATISLAVA 24. júna (WebNoviny.sk) – Boj proti korupcii dostal riadny kopanec. V súvislosti s prepustením Mariana K. a Pavla R. na slobodu to vyhlásil poslanec NR SR za stranu Sloboda a Solidarita Jozef Rajtár.

„Áno, na Slovensku je to tak. U nás je úspechom, aj keď zločinci utečú do Belize a aspoň nepokračujú v trestnej činnosti na Slovensku,“ povedal Rajtár.

Pochybnosti o fungovaní justície

Podľa strany SaS je neprijateľné, aby bol prepustený človek, ktorý sa v nedávnej dobe opakovane vyhrážal novinárom.

„S rozhodnutím prepustiť Mariana K. sa veľká väčšina verejnosti nevie zmieriť a len sa potvrdzujú pochybnosti spoločnosti o fungovaní justície,“ uviedol poslanec NR SR a tímlíder SaS pre spravodlivosť Alojz Baránik. Stanovisko SaS agentúre SITA poskytla hovorkyňa strany Katarína Svrčeková.

Rozhodovať bude najvyšší súd

Sudca pre prípravné konanie na pracovisku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici nevzal do väzby obvinených – podnikateľa Mariána K. a exriaditeľa TV Markíza Pavla R. a prepustil ich na slobodu.

Sudca konštatoval existenciu dôvodného podozrenia z páchania trestnej činnosti obvinenými, ale nezistil žiadne konkrétne skutočnosti odôvodňujúce kolúznu, ako aj preventívnu väzbu.

Prokurátorka Úradu špeciálnej prokuratúry podala voči verdiktu sťažnosť, o ktorej bude 28. júna rozhodovať Najvyšší súd SR.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alojz BaránikJán KuciakJozef RajtárMarián KočnerPavol Rusko
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a SolidaritaŠpecializovaný trestný súd SRTV Markíza