Boje na Ukrajine sa vyostrili, mŕtvych vojakov pribúda

Boje v Donecku sa chýlia ku koncu, povstalcom hrozí porážka
Ukrajinskí vojaci pokračujú v Donecku v bojoch proti separatistom aj napriek vyhláseniu nového premiéra samozvanej Doneckej ľudovej republiky Oleksandra Zacharčenka, že povstalci sú ochotní pristúpiť na prímerie, aby odvrátili humanitárnu katastrofu. Foto: SITA/AP

KYJEV 15. júla (WEBNOVINY) – Za uplynulých 24 hodín prišlo v oblasti protiteroristickej operácie (ATO) na východe Ukrajiny o život osem vojakov ukrajinskej armády, ďalších 16 utrpelo zranenia. Informoval o tom v stredu brífingu v Kyjeve hovorca ATO Andrij Lysenko.

Všetko o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

Päť ukrajinských vojakov bolo zabitých pri plnení úloh v blízkosti rusko-ukrajinských hraníc v Luhanskej oblasti. Podľa Lysenka ide o najväčšie ukrajinské straty od 13. júna (šesť mŕtvych, 14 zranených), resp. 5. júla (päť mŕtvych, desať zranených). Navyše separatisti porušili za 24 hodín dohodnuté prímerie viac ako 100-krát.

Ukrajinská Národná bezpečnostná rada predtým oznámila, že ostreľovanie zo strany proruských separatistov bolo za uplynulý deň najintenzívnejšie od februárového podpísania minských dohôd. Separatisti použili aj delostrelecké systémy kalibru 152 mm, ktoré mali byť podľa dohôd stiahnuté z frontovej línie.

Podľa Národnej bezpečnostnej rady sa militanti v poslednom čase čoraz častejšie snažia prenikať na územie Ukrajiny, podkopávať sociálnu a politickú stabilitu, zastrašovať občanov, vyvolávajú provokácie a pokúšajú sa blokovať pohyb jednotiek a Národnej gardy.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom