Boje na Ukrajine ustali, armáda začala sťahovať ťažké zbrane

Vojnou zmietaná Ukrajina
Na východe Ukrajiny panuje prerušovaný mier, ktorý ľudia využívajú aj na to, aby opustili svoje domovy. Kyjev v piatok obvinil Rusko s vysielania ďalších tankov a vojakov na východ Ukrajiny. Do nepokojnej oblasti podľa hovorcu ukrajinskej armády prešlo 20 tankov, desať protiraketových systémov a niekoľko autobusov s vojakmi, Ukrajina, 20. Feb., 2015. Foto: SITA/AP

KYJEV 26. februára (WEBNOVINY) – Ukrajinská armáda oznámila, že vo štvrtok začala sťahovať ťažké zbrane z frontovej línie na východe Ukrajiny. Nepriamo tak potvrdila, že prímerie platné od 15. februára sa dodržiava, keďže doteraz stiahnutie zbraní odmietala pre pokračujúce ostreľovanie zo strany povstalcov.

Separatisti začali ťažké zbrane sťahovať už pred dvoma dňami. Ukrajinská armáda tiež uviedla, že za posledné dva dni nezaznamenala žiadne obete na životoch. Na proces sťahovania zbraní dozerá Organizácia pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE).

Stiahnutie delostrelectva z určených demarkačných línií je druhým krokom v napĺňaní mierovej dohody. Prvým krokom bolo uzavretie a plné dodržiavanie prímeria. Armáda vo vyhlásení varovala, že v prípade porušenia prímeria proces sťahovana zbraní zastaví.

Všetko o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

„Ukrajinské sily sú plne pripravené brániť krajinu,“ píše sa vo vyhlásení. Podľa dostupných informácií sa boje zastavili a ozbrojené strety nehlásili zo žiadnych oblastí. Po obsadení strategického mesta Debaľceve pokoj zbraní dodržiavajú aj povstalci.

Obrazom: Vojnou zmietaná Ukrajina

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom