Bojnická ZOO má nový prírastok, volá sa Hu

ZOO Bojnice
Foto: facebook.com/zoobojnice

BRATISLAVA 25. septembra (WebNoviny.sk) – Bojnická Zoologická záhrada má už týždeň nový, vzácny prírastok. Je ním ročný samec pandy červenej menom Hu, ktorý do Bojníc pricestoval až zo ZOO Newquay v Anglicku. Ako informovala hovorkyňa ZOO Bojnice Simona Kubičková, tento druh pandy chovajú po prvýkrát. ZOO sa tak zapojila do záchranného programu pre pandy červené, ktoré sú ohrozené najmä odlesňovaním a stratou prirodzených biotopov.

Zoologická záhrada pandu Hu umiestnila do nového výbehu a keďže je to veľmi dobrý lezec, priestory mu museli prispôsobiť. „Hu sa u nás dobre aklimatizoval a návštevníci ho môžu vidieť blízko hlavného vstupu do ZOO, kde sme vytvorili ázijskú časť,“ uviedla Kubičková s tým, že vo vedľajšom výbehu sa nachádzajú čiernobiele žeriavy, ktoré patria medzi najväčšie a zároveň najohrozenejšie druhy žeriavov. Dodala, že onedlho pribudne do Bojníc aj ďalší samec pandy červenej, ktorý bude výbeh obývať spolu s Huom.

Panda červená je šelma, ktorá pochádza z horských zmiešaných a ihličnatých lesov s bambusovým porastom východných Himalájí. Ide o samotársky druh, ktorý je aktívny hlavne za úsvitu, za súmraku a v noci. Živí sa najmä bambusovými výhonkami, korienkami a plodmi, nepohrdne ani drobnými stavovcami a hmyzom. Panda červená dorastá do dĺžky 62 centimetrov s hmotnosťou asi šesť kilogramov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ZOO Bojnice