Bojovníčka so zločinom Mišíková odchádza z prokuratúry

Mišíková
Eva Mišíková, zástupkyňa riaditeľa odboru osobitného určenia. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 14. októbra (WEBNOVINY) – Prokuratúru na prelome rokov opustí známa bojovníčka so zločincami a podsvetím Eva Mišíková.

V súčasnosti je zástupkyňou riaditeľa odboru osobitného určenia. Funkcie prokurátora sa však k 1. januáru 2014 vzdala. „V súčasnosti nebude dôvody komentovať,“ uviedla hovorkyňa generálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Mišíková je známa napríklad z káuz údajného bossa slovenského podsvetia Mikuláša Černáka, ako aj z prípadu Karola Mella, ktorý sa v súčasnosti zdržiava v Belize.

Podieľa sa aj na dozorovaní káuz Kyselinári a Bytová mafia. Pracovala aj na prípade policajného gangu, ktorého zločinecká činnosť vyvrcholila vraždou podnikateľa Jána Kubašiaka v Polomke.

Mišíková od novembra 2009 pôsobí na odbore osobitného určenia. V novembri 2010 neúspešne kandidovala na post generálneho prokurátora.

Od príchodu Jaromíra Čižnára do čela prokuratúry, kam ho prezident vymenoval 17. júla, sa udialo viacero personálnych zmien. Svoje posty najprv ponúkli a funkcií sa vzdali bývalý prvý námestník generálneho prokurátora Ladislav Tichý a niekdajší generálny prokurátor a neskôr námestník generálneho prokurátora pre trestný úsek Dobroslav Trnka.

Do funkcie prvého námestníka, ktorý má na starosti civilný úsek, potom Čižnár vymenoval svojho bývalého spolupracovníka z krajskej prokuratúry Reného Vaneka a za námestníka generálneho prokurátora pre trestný úsek dovtedajšieho riaditeľa odboru osobitného určenia Petra Šufliarskeho.

Obaja prešli výberovými konaniami, v ktorých boli jedinými uchádzačmi. Stolička šéfa odboru osobitného určenia, ktorý je domovským pracoviskom Mišíkovej, zatiaľ zostáva prázdna. Dočasne ho vedie Jozef Kandera, ktorý do radov prokuratúry v minulosti prišiel z najvyššieho súdu. Zmena sa udiala aj vo vedení trestného odboru – tomu už nešéfuje Tibor Šumichrast. Vedením odboru je dočasne poverená Ľubica Chlpíková.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dobroslav TrnkaEva MišíkováLadislav Tichý