Bojujte s nepríjemnými príznakmi starnutia

žena, babička, starnutie, úsmev
Foto: eharmony.com

BRATISLAVA 11. decembra (WEBNOVINY) – Väčšina žien nemá prostriedky na to, aby sa zverili do rúk plastickým chirurgom, ktorí pomáhajú ‚oklamať‘ pribúdajúce roky. Neznamená to však, že s niektorými neestetickými príznakmi starnutia sa nedá nič robiť. Stačí zopár malých trikov na to, aby vám hádali o niekoľko rokov menej.

Častým problémom žien vo vyššom veku je vypadávanie vlasov. To prichádza po pôrode, strese či pri užívaní niektorých liekov a ich rednutie tiež zvykne súvisieť s menopauzou. Skúste jemne prejsť dvoma prstami od korienkov po končeky malého prameňa vlasov. Ak ich v ruke ostane viac ako šesť, zrejme máte problém.

Riešením sú špecializované produkty, no ak je váš problém vážny, pokojne môže ísť aj o prejav nejakej choroby. Zájdite za lekárom a uistite sa, že nemáte lupus, anémiu alebo ochorenie štítnej žľazy.

Ak vás trápi ovisnutá koža na krku, zaobstarajte si výživný krém s obsahom peptidov, ktoré zabezpečia väčšiu produkciu kolagénu.

„Aby ste odviedli pozornosť od krku, vyberajte si tričká s volánmi či potlačou alebo noste dlhé náhrdelníky,“ odporúča stylistka Alison Deyette. Tiež existuje niekoľko druhov lekárskych zákrokov, ktoré pomôžu obnoviť pružnosť vašej pokožky.

Krém, ruky, kozmetika
Foto: mujerypunto.cl

Koža na rukách sa vekom stenčuje a sú čoraz viditeľnejšie žilky, pričom dlhoročné pôsobenie slnečných lúčov zas vedie k švrnám. Preto by ste mali mať za každých okolností po ruke krém s ochranným faktorom, ktorý pravidelne používajte, dokonca aj v práci, ak sedíte pri okne.

Tiež zabudnite na tmavé laky na nechty a siahajte po pastelových farbách. Ak ste si už ruky zničili a môžete siahnúť hlbšie do peňaženky, lekár vám dokáže pomôcť laserom.

Spolu s tehotenstvom, kojením, nosením nevhodnej podprsenky, zmenami hmotnosti a nižšou hladinou estrogénu prichádza aj nemilosrdné pôsobenie gravitácie na ženské prsia. Ako s tým bojovať?

Základom je dobrá a pevná podprsenka, pričom predavačka v obchode so spodnou bielizňou by mala byť schopná poradiť vám, ak máte problémy s určením svojej veľkosti. Bezšvové podprsenky sú síce pohodlnejšie, no väčšiu oporu poskytnú tie s kosticami.

žena, vrásky, pokožka, koža
Foto: vanitatis.com

Vrásky na kolenách a lakťoch zmiernia výživné krémy, pričom netreba zabúdať na peeling, aby ste sa zbavili odumretej, suchej a zničenej pokožky. A ak chcete odviesť pozornosť od zničených kolien, skúste na nohy používať krém s trblietkami, vďaka ktorým budú v šatách vyzerať sviežejšie.

Proti vráskam na tvári možno bojovať tvárovou gymnastikou a kvalitnou kozmetikou, no významne pomôže aj strava plná antioxidantov a krém na opaľovanie. Samozrejme, za príliš veľa času na slnku sa vám pokožka ani napriek krému nepoďakuje.

Hormonálne zmeny vplývajú aj na mihalnice a obočie, ktoré po rokoch trhania a pre zničené folikuly postupne redne.

Obočie je jednoduché dotvarovať špeciálnymi tieňmi farby vašich vlasov, a pri mihalniciach môžete prázdne miesta dokresliť podobným spôsobom. Riešením sú však aj umelé mihalnice, ktoré dokážu účinným spôsobom rozžiariť pohľad.

MYSLITE NA SVOJE ZDRAVIE NA FACEBOOKU!

Zdroj: health.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom