Boko Haram opäť zaútočilo, zahynuli desiatky ľudí

V Nigérii narastá počet bombových útokov skupiny Boko Haram.
Samovražední atentátnici z extrémistickej skupiny Boko Haram už dvakrát odpálili bomby na autobusových zastávkach. Foto: SITA/AP

MAIDUGURI 5. marca (WEBNOVINY) – Pri najnovšom útoku militantov z Boko Haram na odľahlú dedinu v severovýchodnom nigérijskom štáte Borno zahynulo najmenej 45 ľudí. Informoval o tom armádny zdroj.

Povstalci napadli domy v obci Njaba vzdialenej asi 100 kilometrov južne od regionálneho hlavného mesta Maiduguri už v utorok na úsvite. „Útok zatiaľ nebol známy, pretože dedina je veľmi odľahlá a naši muži tam nemali prístup,“ uviedol zdroj.

Povstanie islamistov na severovýchode Nigérie trvá už šiesty rok a vyžiadalo si tisíce obetí na životoch. Radikáli pravidelne útočia na civilistov. Minulý rok okrem iného uniesli 200 školáčok, čím si získali medzinárodnú pozornosť.

Nigérijská vláda v súvislosti s bezpečnostnou hrozbou odložila o šesť týždňov prezidentské voľby naplánované pôvodne na 14. februára. V poslednej dobe útočili extrémisti viackrát aj v Nigeri a Kamerune. Oba štáty ako aj Čad vyslali následne do Nigérie vojakov, aby postup Boko Haram zastavili.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom