Bol schválený termín budúcoročných volieb do europarlamentu, Štefanec dúfa v čo najvyššiu účasť

Europarlament
Európsky parlament v Štrasburgu Foto: ilustračné, SITA/AP

BRATISLAVA 18. apríla (WebNoviny.sk) – Europoslanci v stredu podporili návrh Rady Európskej únie, aby sa nasledujúce voľby do Európskeho parlamentu (EP) uskutočnili v dňoch 23. – 26. mája 2019. Europarlament tiež schválil kalendár svojich budúcoročných plenárnych zasadnutí.

Termín volieb do EP navrhla Konferencia predsedov (predseda EP a lídri politických skupín) ešte 11. januára. Potom sa ním zaoberala Rada EÚ, ktorá ho 13. marca formálne predložila a zaslala poslancom. Návrh spracoval Výbor EP pre ústavné veci, ktorý ho podporil v pondelok večer a posunul plénu EP na schválenie. Europarlament termín volieb v stredu schválil pomerom hlasov 492 ku 14, pričom 24 poslancov sa zdržalo hlasovania. Voľbám do EP budú tiež prispôsobené termíny budúcoročných plenárnych zasadnutí, ktoré poslanci schválili v samostatnom hlasovaní.

„Európsky parlament vyjadruje vôľu občanov EÚ. Musíme robiť všetko pre to, aby bola účasť vo voľbách čo najvyššia, a to najmä pri mladej generácii. Vítam, že časť kresiel po Veľkej Británii bude ponechaná pre ďalšie rozširovanie Európskej únie,“ uviedol europoslanec Ivan Štefanec. Agentúru SITA informovala tlačová atašé Európskeho parlamentu na Slovensku Soňa Mellak.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan Štefanec
Firmy a inštitúcie Európsky parlament