Bolt zrejme nepodpíše kontrakt s Central Coast Mariners, dôvodom sú jeho vysoké finančné nároky

Usain Bolt
Usain Bolt Foto: archívne, SITA/AP.

ADELAIDE 23. októbra (WebNoviny.sk) – Austrálsky futbalový klub Central Coast Mariners napokon zrejme nepodpíše kontrakt s niekdajším najlepším svetovým šprintérom Usainom Boltom. Účastník austrálskej najvyššej súťaže v utorok informoval, že je to málo pravdepodobné.

Klub potrebuje ešte jedného sponzora

Dôvodom je rozdielny pohľad na výšku peňažnej odmeny. Austrálčania nie sú schopní pokryť Boltove požiadavky, pokiaľ si nezoženú ešte jedného sponzora. A dovtedy 32-ročný Bolt zrejme nebude môcť trénovať s tímom.

Austrálske médiá špekulujú, že Mariners mali ponúknuť Boltovi zmluvu za približne 80 000 eur, ale on požaduje až jej dvadsaťnásobok.

Sydney Morning Herald píše o ponúknutej zmluve na 150 000 USD, ale aj o Boltovej požiadavke na 3 milióny USD. Klub sa vyjadril, že sú to zavádzajúce čísla, ale na pravú mieru tento rozpor neuviedol.

Kontrakt s maltským majstrom odmietol

Usain Bolt je osemnásobný olympijský víťaz a 11-násobný majster sveta v šprintérskych disciplínach na atletickom ovále, ale po majstrovstvách sveta v Londýne 2017 ukončil svoju bohatú a úspešnú kariéru.

Prakticky odvtedy sa snaží nakopnúť futbalové „druhé dejstvo“, ale zatiaľ sa mu nedarí podľa predstáv. Nedávno odmietol kontrakt s maltským majstrom FC Valletta, no v Austrálii niekoľko týždňov trénoval s Central Coast Mariners pred začiatkom novej sezóny A-league.

V prípravnom zápase proti Macarthur South West United dvoma zásahmi prispel k víťazstvu 4:0. Medzitým sa už začala najvyššia austrálska futbalová súťaž a Marines bez Bolta v 1. kole remizovali na trávniku Brisbane Roar 1:1.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Usain Bolt