Bomba v Innsbrucku vydesila športovcov, medaily dajú neskôr

Zohm
Prezident MOV Jacques Rogge a lyžiarka Lindsey Vonn sa fotia s maskotom Yogglom Foto: SITA/AP

INNSBRUCK 19. januára (WEBNOVINY) – Štvrtkovú medailovú ceremóniu na zimných olympijských hrách mládeže v rakúskom Innsbrucku museli presunúť pre nález bomby.

Kvôli nálezu výbušniny z druhej svetovej vojny pri stavebných prácach na Bozner Platz sme presunuli medailovú ceremóniu na zajtra (piatok – pozn. red.),“ stojí vo vyhlásení organizátorov. Bombu sa podarilo zneškodniť bez následkov a zranení.

Slovenský reprezentant Roman Murín nedokončil 2. kolo obrovského slalomu zjazdových lyžiarov na premiérových zimných olympijských hrách mládeže v rakúskom Innsbrucku. Murín bol po prvom kole 23. Víťazom sa stal Rakúšan Marco Schwarz.

Biatlonistom preteky nevyšli

Preteky miešaných štafiet nevyšli slovenským biatlonistom. Kvarteto Ivona Fialková, Nikola Lapinová, Ondrej Kosztolányi a Peter Oravec obsadilo až 17. miesto. Slováci mali problémy so streľbou, museli bežať 11 trestných kôl a 17-krát dobíjali.

Nechápem, čo sa stalo. Pred pretekmi mali všetci vynikajúci nástrel, ale v súťaži bolo všetko inak. Myslel som si, že na začiatku dievčatá zaberú a chlapci to budú mať jednoduchšie. Prepokladal som, že sa budeme pohybovať niekde uprostred poľa, ale 11 trestných kôl – to je absolútne nezvládnutie streľby. Jedine Kosztolányi predviedol streľbu, aká je v pretekoch normálna. Dievčatá strieľali zle a aj Oravec, ktorý ,ležku´zvládol čisto, v ,stojke´netrafil štyri terče. Výsledok je veľkým sklamaním,“ povedal tréner biatlonistov Marek Matiaško pre stránku olympic.sk.

Slovenským reprezentantom sa nedarilo ani v behu na lyžiach, keď Andrej Segeč i Barbora Klementová obsadili zhodne 14. priečku a ich účinkovanie sa skončilo v štvrťfinále.

Výsledky – ZOH mládeže v Innsbrucku – štvrtkový súhrn:

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE

Obrovský slalom: 1. Marco Schwarz (Rak.) 1:51,70 min, 2. Hannes Zingerle (Tal.) +0,40 s, 3. Sandro Simonet (Švaj.) +0,63, … Roman Murín (SR) – vypadol v druhom kole

BIATLON

Miešané štafety: 1. Nemecko (Preussová, Hangelhauptová, Janke, Homberg) 1:11:06,8 h (0+7), 2. Nórsko +2:04,9 min (0+8), 3. Francúzsko +2:21,0 (1+12), … 17. Slovensko (Ivona Fialková, Nikola Lapinová, Ondrej Kosztolányi, Peter Oravec) +13:36,1 (11+17)

BEH NA LYŽIACH

Šprint voľne – chlapci: 1. Andreas Molden (Nór.) 1:44,1 min, 2. Marius Cebulla (Nem.) +0,7 s, 3. Alexander Seljaninov (Rus.) +1,… 14. Andrej Segeč (SR) – nepostúpil zo štvrťfinále

Šprint voľne – dievčatá: 1. Silje Theodorsenová (Nór.) 1:57,4 min, 2. Jonna Sundlingová (Švéd.) +0,1 s, 3. Linn Eriksen (Nór.) +0,2 s,… 14. Barbora Klementová (SR) – nepostúpila zo štvrťfinále

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej SegečBarbora KlementováIvona FialkováMarco SchwarzMarek Matiaško