Bombardér Falcao potopil Chelsea hetrikom, patrí k elite

Falcao

MONAKO 1. septembra (WEBNOVINY) – Futbalista Atlética Madrid Radamel Falcao potvrdil reputáciu jedného z najlepších svetových útočníkov aj v piatkovom stretnutí o Európsky superpohár, keď v Monaku hetrikom pomohol svojmu tímu k víťazstvu 4:1 nad najúspešnejším tímom uplynulého ročníka Ligy majstrov FC Chelsea.

Kolumbijský reprezentant, ktorého prezývajú Tiger, sa presadil trikrát v prvom polčase a definitívne rozhodol o druhom úspechu Atlética v Superpohári v klubovej histórii.

Pre 26-ročného kanoniera to bol druhý hetrik za päť dní, v pondelok v rámci Primera División sa tromi presnými zásahmi pričinil o víťazstvo svojho tímu nad Atléticom Bilbao (výsledok 4:0, pozn.).

Po zmene strán a hodine hry pridal na Štadióne Louisa II. v Monaku štvrtý gól madridského klubu brazílsky obranca Miranda. Za FC Chelsea dokázal už iba skorigovať nepriaznivý stav v 75. min stopér Gary Cahill, anglický tím však pod vedením kouča Roberta di Mattea utrpel veľkú blamáž.

Chelsea 0-1 Atl. Madrid by simaotvgolo12

„Je len jeden Falcao a ten je náš. Je to skvelý futbalista. Budeme bojovať o to, aby sme ho udržali ešte veľmi dlho,“ povedal v rozhovore pre španielsku verejnoprávnu televíziu väčšinový majiteľ madridského víťaza Miguel Ángel Gil.

Atlético kúpilo Falcaa vlani za 40 miliónov eur z FC Porto a ten investované financie veľmi rýchlo splatil. Atléticu pomohol 12 presnými zásahmi k triumfu v ostatnej edícii Európskej ligy UEFA, dva góly dal vo finále proti Athleticu Bilbao. V španielskej La Lige sa presadil 24-krát.

Chelsea 0-2 Atl. Madrid by simaotvgolo12

„Vždy snívam o tom, že budem dávať veľa gólov. Ďakujem Bohu za šance, ktoré som dostal. Proti FC Chelsea sme odohrali skvelý zápas a sme teraz veľmi šťastní. Od prvej minúty sme hrali naplno a boli sme efektívni v koncovke,“ povedal juhoamerický bombardér Falcao, o ktorého služby majú záujem mnohé popredné európske kluby. Zatiaľ však minimálne do zimy zostáva hráčom Atlética.

Svoju budúcnosť ešte neriešim. Neviem, čo prinesú ďalšie mesiace či roky. Viem, že ma chcelo angažovať viacero klubov, ale Atlético tvrdo o mňa bojovalo,“ doplnil Kolumbijčan.

Chelsea 0-4 Atl. Madrid by simaotvgolo12

Víťazné Atlético Madrid sa pridalo k Juventusu Turín, Anderlechtu Brusel a Valencii, ktorí tiež dvakrát triumfovali v Európskom superpohári. Rekordérom v počte trofejí v tejto súťaži je taliansky klub AC Miláno s piatimi primátmi. Chelsea predvedenou hrou sklamala.

„V prvom polčase sme podali veľmi slabý výkon. Súper bol veľmi nebezpečný. Začali sme pomaly, ľahkovážne a za to nás Atlético potrestalo. Máme sa ešte čo učiť, čo zlepšovať, je to hanba, že sme neboli schopní držať krok s takýmto protivníkom v boji o Európsky superpohár. Je to pre nás veľmi nepríjemná prehra, ale my sa z nej spamätáme,“ skonštatoval smutný kouč londýnskeho klubu Di Matteo.

Chelsea 1-4 Atl. Madrid by simaotvgolo12