Aktualizované: V Kábule útočil Islamský štát, pred ambasádou vybuchlo auto

Afganistan; útok; Kábul
Ambasádou v Kábule otriasol bombový útok. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 31. júla o 15:20

KÁBUL 31. júla (WebNoviny.sk) – Útok na irackú ambasádu v afganskom hlavnom meste Kábul sa po štyroch hodinách boja skončil. Informoval o tom hovorca ministerstva vnútra, ktorý uviedol, že všetci útočníci sú mŕtvi. Ministerstvo zároveň útok odsúdilo ako „neislamský a neľudský“.

Informácie o počte obetí sú nejasné. Afganské ministerstvo vnútra oznámilo, že len jeden policajt utrpel zranenia a nikto nezomrel. Ministerstvo zahraničia Iraku zase informovalo, že zomreli dvaja afganskí ochrankári. Na dve telá policajtov upozornil aj svedok incidentu.

Ako sa však už ministerstvo vnútra Afganistanu vyjadrilo skôr, všetkých zamestnancov ambasády evakuovali z budovy a sú v poriadku. Iracké ministerstvo zahraničia zase informovalo, že ich veľvyslanca odviedli do bezpečia na egyptskej ambasáde. Ako uviedol spomínaný hovorca ministerstva vnútra, budova veľvyslanectva sa pri incidente vážne poškodila, má rozbité okná a niektoré miestnosti sú zhorené.

Na irackú ambasádu v predpoludňajších hodinách zaútočili štyria ozbrojenci. Jeden z nich sa odpálil pred bránou a ďalší traja vtrhli do budovy. K útoku sa prihlásila organizácia Islamský štát. Polícia miesto činu uzavrela krátko po výbuchu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom