Boris Berezovský tri miliardy libier od Abramoviča nedostane

Berezovský a Abramovič
Foto: SITA/AP

LONDÝN 31. augusta (WEBNOVINY) – Ruský oligarcha Boris Berezovský prehral v piatok súdny spor s krajanom Romanom Abramovičom v Londýne.

Šesťdesiatšesťročný Berezovský žiadal viac než 3 miliardy libier (3,8 miliardy) eur oko odškodné po tom, čo 45-ročného majiteľa futbalového klubu Chelsea obvinil z vydierania, porušenia dôvery a porušenia zmluvy.

Sudkyňa Elizabeth Glosterová však rozhodla v Abramovičov prospech, pričom Berezovského označila za nepresvedčivého svedka.

Berezovský tvrdil, že ho Abramovič „podviedol“ a vydieraním dotlačil do predaja podielov v ruskej ropnej spoločnosti Sibneft „len“ za 1,3 miliardy dolárov. Abramovič tieto obvinenia rázne odmietal.

Na proces, ktorý sa začal v októbri minulého roka a do ktorého bola zapojená armáda právnikov, minuli obaja ruskí miliardári údajne 100 miliónov libier (126 miliónov eur).

Prípad vrhol viac svetla na neobmedzený životný štýl oligarchov. Berezovský utiekol z Ruska v roku 2000 po tom, čo sa dostal do sporu s prezidentom Vladimirom Putinom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris BerezovskýRoman Abramovič