Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cernak
Niekdajší kamarát Mikuláša Černáka, Miloš K., dal podľa polície koncom deväťdesiatych rokov zavraždiť Miloša Piliara zo strachu. Foto: SITA/Jozef Habočík
20. mája 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Bosa Černáka oslobodili z vraždy Oláha, čin vraj nespáchal

BANSKÁ BYSTRICA 20. mája (WEBNOVINY) – Senát Okresného súdu v Banskej Bystrici v utorok oslobodil Mikuláša Černáka spod obžaloby v prípade vraždy Imricha Oláha. Podľa súdu sa nepreukázalo, že žalovaný skutok Černák spáchal.

Verdikt nie je právoplatný, prokurátorka sa odvolala hneď po jeho vyhlásení. Obžalovaný sa vzdal práva vypočuť si rozsudok. Podľa obžaloby Oláha usmrtil v sídle svojej firmy v októbri 1997 s pomocou ďalších osôb.

Vo výpovediach bolo veľa rozporov

Predseda senátu uviedol, že pri rozhodovaní vo veci sa priklonili k tvrdeniam obhajoby, že vo výpovediach svedkov bolo veľa rozporov. Išlo najmä o bývalých Černákových kamarátov Miloša Kaštana a Slavomíra Surového. Pochybnosti mal senát najmä pri tvrdeniach Kaštana v spojení s ďalšími dôkazmi. Kaštan napríklad tvrdil, že Oláha usmrtil Černák s pomocou Karola Szatmáriho a Miloša Piljara, ktorí už nežijú, a použili na to kábel z počítača, ktorý mu omotali okolo krku.

Znalci však potvrdili, že na kostrovom náleze Oláha nezistili poškodenie chrupaviek v oblasti krku. Nenašlo sa ani igelitové vrecko, ktoré údajne pri vražde natiahli Oláhovi na hlavu. Našla sa iba páska, ktorou mal prelepené ústa a nos. Nevierohodným sa pre súd Kaštan stal aj tým, že svoje výpovede viackrát menil. Podľa ďalších dôkazov súd dospel k názoru, že Oláh mohol byť zavraždený aj iným spôsobom.

V aute našli stopy krvi

V aute, v ktorom ho prevážali na miesto zakopania pri obci Hrochoť, sa našli stopy krvi. Podľa Kaštana sa Szatmári chválil, že ho dobodal nožom. Na kostre Oláha sa však stopy po útoku nožom nenašli, ale chýbali štyri rebrá, lopatky, jazylka a ďalšie časti.

Černák v záverečnej reči opätovne poprel vraždu. Motívom vraždy podľa prokuratúry malo byť, že Oláh mal záujem na fyzickom odstránení Černáka, aby sa tak pomstil za smrť svojho kamaráta, bossa východoslovenského podsvetia Róberta Holuba.

V septembri 2010 Krajský súd v Prešove zamietol odvolanie Černáka a potvrdil mu doživotný trest za šesť vrážd. Trest si Černák odpykáva vo väzení s najvyšším stupňom stráženia v Ilave.

MS v hokeji sutaze
Foto: Webnoviny.sk

Odporúčané články

Prokurátorovi, ktorý prepustil sýkorku, hrozí disciplinárka Údajného takáčovca prepustili, novinárka o tom vedela prvá

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...