Boško z kauzy Mýtnik je vinný, súd mu odklepol dohodu o vine a treste

Súd
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) na pracovisku v Banskej Bystrici v piatok schválil dohodu o vine a treste medzi prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry a obvineným Pavlom Boškom.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková, súd uznal bývalého príslušníka finančnej správy obvineného v kauze Mýtnik za vinného zo zločinu prijímania úplatku.

Súd mu uložil aj peňažný trest

Uložil mu trest odňatia slobody vo výmere dva roky s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu vo výmere troch rokov.

„Súd obvinenému uložil aj peňažný trest vo výške štyritisíc eur. Pre prípad, že by výkon peňažného trestu mohol byť úmyselne zmarený, sa ukladá náhradný trest odňatia slobody vo výmere šesť mesiacov,“ doplnila hovorkyňa s tým, že rozsudok je právoplatný a nie je možné sa proti nemu odvolať.

Ďalší obvinený sa pred súd postaví v marci

V rovnakej kauze je stíhaný aj podnikateľ Štefan Poláček, tentokrát pre podplácanie. Pred ŠTS by sa podľa rozpisu pojednávaní mal postaviť v rámci schvaľovania dohody o vine a treste 2. marca.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila na začiatku roku 2021 v rámci akcie Mýtnik viacero bývalých predstaviteľov finančnej správy, ako aj podnikateľov. Obvinenia súvisia s korupciou a machináciami pri verejnom obstarávaní na finančnej správe. V rámci kauzy sú stíhaní napríklad bývalý prezident finančnej správy František Imrecze alebo podnikatelia Jozef Brhel Michal Suchoba.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe František ImreczeJozef BrhelKatarína KudjákováMichal SuchobaPavol Boško
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraŠpecializovaný trestný súd SRÚrad špeciálnej prokuratúry