Boston začne sezónu doma s Philadelphiou

Boston Bruins
Víťazi Stanleyho pohára Boston Bruins. Foto: SITA, AP

TORONTO 24. júna (WEBNOVINY) – Hokejisti Boston Bruins vyvesia majstrovskú vlajku za triumf v Stanleyho pohári pod strop haly TD Garden hneď v úvodný hrací deň nového ročníka NHL. Vo štvrtok 6. októbra privítajú na domácom ľade Philadelphiu. V úvodný deň sa uskutočnia aj súboje medzi dvoma veľkými rivalmi Torontom a Montrealom a medzi Vancouverom a Pittsburghom. V piatok a sobotu 7. a 8. októbra sa pozornosť bude sústrediť predovšetkým do Európy, kde Anaheim, Buffalo, Los Angeles a New York Rangers odohrajú celkovo štyri zápasy v Štokholme, Helsinkách a v Berlíne. Winnipeg sa na mapu NHL vráti v nedeľu 9. októbra, keď doma privíta Montreal. V metropole Manitoby sa bude hrať prvý otvárací zápas ročníka od roku 1995. Klub Phoenix Coyotes, ktorý je nástupcom Winnipeg Jets, najskôr Winnipeg privíta 15. októbra doma, odveta je na pláne 1. decembra.

Kompletný program sezóny oznámilo vedenie NHL vo štvrtok. Základná časť vyvrcholí v sobotu 7. apríla 2012 bohatým 15-zápasovým programom. Prvýkrát od roku 1928 vyvrcholí základná sezóna v sobotu. Práve 7. apríl bude najbohatším dňom na zápasy. V pláne je od 26. do 30. januára aj prestávka pre Zápas hviezd v Ottawe. K repríze posledného finále Stanleyho pohára medzi Bostonom a Vancouverom príde v sobotu 7. januára. Celkovo je na programe 1230 stretnutí základnej časti.

Podľa pravidiel NHL každý tím odohrá po šesť zápasov proti konkurentom z rovnakej divízie, po štyri proti konferenčným rivalom a celkovo osemnásť proti mužstvám z druhej konferencie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Boston Bruins